Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | czwartek, 9 maj, 2024 |

Niepozorne nasiona, które zawierają esencję zdrowia – czy znasz już olej z czarnuszki?

Drobne nasiona czarnuszki skrywają w sobie wiele składników odżywczych, które wspierają działanie organizmu człowieka na kilku płaszczyznach. Olej pozyskiwany z tej rośliny jest doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Zobacz, czy nasiona czarnuszki przydadzą się również Tobie.

Suplement diety z bogatą tradycją

Osoby interesujące się suplementacją z pewnością zauważyły, że w aptekach znajdziemy sporo suplementów diety zawierających olej z nasion czarnuszki. Pomarańczowy lub brązowy płyn jest pozyskiwaniu dzięki tłoczeniu na zimno nasion roślin z rodziny jaskrowatych. Kmin czarny charakteryzuje się ładnymi, niebieskimi albo białymi kwiatami z turkusowo-seledynowymi końcówkami, a jego owocne zawierają ciemne nasiona, które roztaczają intensywny, korzenny zapach. Czarnuszka porastała ziemie starożytnego Egiptu, a mieszkańcy tych terenów przez wiele lat wykorzystywali kmin do leczenia różnych przypadłości.

Dlaczego olej z czarnuszki jest korzystny dla naszego zdrowia?

Olej pozyskiwany z nasion czarnuszki charakteryzuje się bardzo bogatym i zdrowym składem. Ciemny płyn zawiera komplet nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 i omega-9. W małych, czarnych ziarenkach znajdziemy także:

  • Witaminy A, B1, B6, i E,
  • Selen,
  • Potas,
  • Sód,
  • Żelazo,
  • Magnez,
  • Wapń.

Olej z nasion czarnuszki zawiera również saponiny, fosfolipidy, sterole roślinne i flawonoidy. Zróżnicowany skład ciemnego płynu sprawia, że ludzie od lat wykorzystują go jako środek przeciwwirusowy i przeciwbakteryjny. Niepozorna roślina wykazuje działanie przeciwgrzybicze i przeciwalergiczne, a niektóre z zawartych w niej substancjach są uważane za antyoksydanty. Olej z nasion czarnuszki w formie kapsułek to jedna ze specjalności marki Sanct Bernhard.

Delikatny preparat na różne dolegliwości – wszechstronne działanie czarnuszki

Czarnuszka znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie. Olej pozyskiwany z jej nasion przynosi ulgę w typowych objawach alergii, takich jak katar, kichanie, czy podrażnienia skóry. Czarne ziarenka zawierają wysokie dawki tymochinonu, który wykazuje działanie antyhistaminowe. Olej z nasion czarnuszki jest zalecany osobom borykającym się częstymi infekcjami oraz pacjentom cierpiącym na choroby cywilizacyjne – na przykład cukrzycę, czy miażdżycę. Suplement diety w postaci kapsułek może przyczyniać się do zachowania młodego wyglądu. Czarnuszka działa antyoksydacyjne, co oznacza, że zawarte w niej składniki odżywcze neutralizują wolne rodniki odpowiadające za przedwczesne starzenie się organizmu.

Jak przyjmować olej z czarnuszki, by zauważyć poprawę samopoczucia?

Dobry olej z nasion czarnuszki powinien być produktem nierafinowanym, czyli tłoczonym na zimno. Substancja zachowa swoje właściwości przez dłuższy czas, jeśli będziemy ją przechowywać w ciemnym szkle i w chłodnym miejscu. Płyn pozyskiwany z nasion musi być przyjmowany na zimno – w przeciwnym przypadku straci swoje właściwości. Maksymalna dzienna dawka tego produktu to jedna łyżka oleju lub sześć kapsułek.

Drobne nasiona czarnuszki skrywają w sobie wiele składników odżywczych

Drobne nasiona czarnuszki skrywają w sobie wiele składników odżywczych

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj