Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 10 lip, 2024 | komentarze 2

Pecna: Policjanci odzyskali zabytkowego mercedesa. 41-latek usłyszał zarzuty

Wielkopolscy policjanci odzyskali zabytkowego Mercedesa 230 SL, skradzionego na terenie Niemiec. Pojazd, którego wartość szacuje się na około pół miliona złotych, został odnaleziony 30 czerwca w miejscowości Pecna, na terenie gminy Mosina.

Poznańscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży dwóch zabytkowych mercedesów przez niemiecką policję. – Istniało podejrzenie, że przynajmniej jeden z tych pojazdów mógł trafić do Polski. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu, którzy zajmują się przestępczością samochodową, zaczęli sprawdzać miejsca, do których mogło trafić skradzione auto tłumaczy Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji.

30 czerwca poznańscy policjanci odnaleźli mercedesa 230 SL w miejscowości Pecna na terenie gminy Mosina . – Właściciel nie potrafił wytłumaczyć pochodzenia pojazdu. Samochód miał zmienione tablice rejestracyjne i był przygotowywany do zmian cech identyfikacyjnych. Numer vin był już częściowo usunięty – przekazuje Święcichowski.

41 – letni właściciel posesji na terenie której pojazd został odnaleziony, usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Mercedes 230 SL z lat 60. XX wieku to niezwykle cenny i rzadki pojazd, którego wartość szacowana jest na około 0,5 miliona złotych. Odzyskanie tak cennego samochodu to duży sukces policji.

Mercedes 230 SL z lat 60

Mercedes 230 SL z lat 60 – tych. Pojazd był przygotowywany do zmian cech identyfikacyjnych; fot. policja

Odzyskany przez policjantów Mercedes 230

Odzyskany przez policjantów Mercedes 230 SL; fot. policja

Samochód Mercedes 230 SL z lat 60

Samochód został odnaleziony na jednej z posesji w miejscowości Pecna (gmina Mosina); fot. policja

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Gość
    środa, 10 lip, 2024, 11:55:15 |

    Piękne auto! A tego złodzieja miejmy nadzieję że wsadzą na pełne 5 lat i żadnych zawiasów.

  • Gość
    środa, 10 lip, 2024, 21:43:52 |

    Dlaczego Redakcja wyłączyła możliwość oceny komentarzy? Proszę o merytoryczną odpowiedź.

Skomentuj