Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Małgorzata Sobczak | niedziela, 2 cze, 2024 |

„PodróŻyj” czyli festiwal, który pobudza wyobraźnię!

W dniach 14-15 czerwca w Mosinie po raz drugi odbędzie się Festiwal Opowieści Podróżniczych PodróŻyj. Mieszkańcy będą mogli nie tylko posłuchać kolejnych opowieści o podróżach i przenieść się wraz z nimi w ciekawe zakątki, w tej edycji program przewiduje wiele dodatkowych atrakcji.

Każdy z nas marzy czasami o dalekiej podróży… Mamy jednak mnóstwo obaw, pytań i lęków. Dlatego dla organizatorów festiwalu tak ważna jest forma, w jakiej odbywa się festiwal – opowieści. Słuchając opowieści przekazywanych ustnie przenosimy się trochę do światów, o których opowiadają podróżnicy. Bezpośrednie przekazywanie historii angażuje zarówno tego, który opowiada, jak i słuchacza. To opowieści, jak żaden inny przekaz, uruchamiają emocje i pobudzają wyobraźnię. Skłaniają do refleksji, przemyśleń, a w końcu do działania. Goście festiwalu opowiedzą o podróżowaniu w pojedynkę, z dzieckiem, samochodem, ale również pieszo i rowerem. Posłuchamy historii z różnych zakątków świata, od Ameryki Południowej, przez Europę po Afrykę. Miłośnicy górskich wędrówek też znajdą coś dla siebie. Oprócz opowieści o Łuku Karpat, przeniesiemy się w najwyższe szczyty świata.

Tegoroczna edycja jest szerzej rozbudowana w formie niż poprzednia. Oprócz opowieści uczestnicy Festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych “ Widzieć więcej” i ekologicznych “Less waste w podróży”. Dla tych, którzy chcą bardziej poznać Mosinę, organizatorzy przygotowali nietypowy spacer z przewodnikiem, który pozwoli odkryć mniej lub bardziej znane ciekawostki o mieście. W sobotni ranek na terenie Mosińskiego Ośrodka Kultury wolontariusze stworzą pierwszy w Mosinie ogród społeczny. Będzie on nie tylko zielonym miejscem na terenie Ośrodka Kultury, ale również przestrzenią edukacji ekologicznej dla dorosłych i dzieci.

Podczas spotkania “Baśń ze świata” najmłodsi uczestnicy Festiwalu będą mogli wysłuchać opowieści ze świata, do której własnoręcznie będą tworzyć ilustracje. W ramach Festiwalu odbędą się również zajęcia dla dzieci oraz spotkanie w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Festiwal ma na celu aktywizację lokalnej społeczności, czy poprzez uczestnictwo w warsztatach i prelekcjach podróżniczych, ale również poprzez wspólne działania.
Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie PodróŻyj, Calluna Trip, Mosiński Ośrodek Kultury i Jadłodzielnia Mosina. Festiwal jest współfinansowany ze środków Gminy Mosina i Powiatu Poznańskiego. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Informacje o zapisach na warsztaty i spotkanie z Krzysztofem Wielickim dostępne są na stronie FB Festiwalu oraz stronie Calluna Trip.

Podróżyj - Festiwal Opowieści Podróżniczych program imprezy

Podróżyj – Festiwal Opowieści Podróżniczych program imprezy

Festiwal Opowieści Podróżniczych I edycja

Festiwal Opowieści Podróżniczych I edycja; fot. Małgorzata Sobczak

Festiwal Opowieści Podróżniczych I edycja

Festiwal Opowieści Podróżniczych I edycja; fot. Małgorzata Sobczak

Festiwal Opowieści Podróżniczych I edycja

Festiwal Opowieści Podróżniczych I edycja; fot. Małgorzata Sobczak

Skomentuj