Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | poniedziałek, 29 kwi, 2024 |

Praktyczny poradnik: Jak dbać o materac, aby służył lata

Każdego wieczoru, gdy kładziesz się spać, Twój materac powinien zapewniać Ci komfort i wsparcie potrzebne do regenerującego odpoczynku w zdrowym środowisku snu. Prawidłowa pielęgnacja materaca nie tylko przedłuży jego żywotność, ale także wpłynie na jakość Twojego odpoczynku. Jak więc dbać o materac, by służył Ci dobrze przez wiele lat? Podpowiadamy!

1. Obracanie i przewracanie materaca

Obracanie materaca co 3-6 miesięcy to podstawowa czynność, która pozwala uniknąć jego jednostronnego zużycia i wygniecenia. Jeśli Twój materac jest dwustronny, warto go również przewracać regularnie na drugą stronę. Dzięki temu, obie strony materaca są równomiernie eksploatowane, co korzystnie wpływa na jego trwałość.

2. Czyszczenie i odplamianie

Regularne odkurzanie materaca, przynajmniej raz na dwa miesiące, pomoże usunąć kurz i alergeny, które mogą się na nim gromadzić. Pamiętaj też, żeby nie ścielić łóżka zaraz po wstaniu. Uchyl okno i przewietrz sypialnię – niech materac odda ciepło nagromadzone przez noc. Dzięki temu zadbasz o bardziej higieniczne środowisko snu.

Jeżeli na materacu pojawią się plamy, najlepiej jest zająć się nimi jak najszybciej. Użyj łagodnego środka czyszczącego i ciepłej wody, starając się nie przemoczyć materaca. Na rynku dostępne są także specjalistyczne środki do czyszczenia materaców, które są skuteczne i bezpieczne dla większości materiałów. Unikanie silnych chemikaliów jest ważne nie tylko dla ochrony materaca, ale także dla Twojego zdrowia.

3. Ochrona przed zniszczeniem

Warto zainwestować w dobrej jakości nieprzemakalny, oddychający ochraniacz na materac. Taki ochraniacz chroni wkład materaca przed przenikaniem w jego głąb potu, resztek martwego naskórka, kurzu, sierści zwierząt i wszelkich innych zanieczyszczeń.

Dodatkową zaletą pokrowca na materac jest to, że można go łatwo zdjąć i uprać w wysokiej temperaturze, skutecznie pozbywając się alergenów.

Dobry pokrowiec może także zabezpieczyć materac przed niepożądanymi skutkami przypadkowego rozlania płynów. Przemoczenie materaca jest prostą drogą do rozwoju pleśni i grzybów i potrafi nieodwracalnie zniszczyć materac. Warto więc zadbać o skuteczną ochronę.

4. Wietrzenie

Tak, jak już wspomnieliśmy powyżej, dobrze jest regularnie wietrzyć sypialnię i pozwolić materacowi „oddychać”. Unikaj ustawiania łóżka w miejscach, gdzie materac może być narażony na wilgoć czy nadmierne ciepło, gdyż może to prowadzić do rozwoju pleśni. Odpowiednia wentylacja jest kluczowa również w celu utrzymania świeżości materaca i eliminowania zapachów, które mogą się w nim z czasem gromadzić.

Dlaczego warto wymieniać zużyty materac?

Z biegiem czasu, nawet najlepiej pielęgnowane materace stracą swoje właściwości. Niemożliwy do wywabienia nieprzyjemny zapach, zalany wkład materaca, wygnieciona lub wykruszona pianka, pęknięte sprężyny, albo pogłębiający się dyskomfort w czasie snu, nasilone objawy bólowe ze strony kręgosłupa lub nieustępująca alergia – to wszystko świadczy o tym, że nadszedł zdecydowanie czas na wymianę materaca na nowy. Nie czekaj zbyt długo na podjęcie tej decyzji, ponieważ stary materac może pogłębiać problemy zdrowotne i wymiernie wpływa na obniżenie jakości snu.

Gdzie można kupić dobre materace do spania w Warszawie i okolicach?

Gdy rozważasz zakup nowego materaca, warto odwiedzić sklep z materacami w Warszawie – SypialniaPlus. Firma organizuje bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutami, którzy pomogą Ci dobrać materac dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu zyskujesz pewność, że Twój nowy materac będzie nie tylko komfortowy, ale też zadba o zdrowie Twojego kręgosłupa.

Skorzystanie z profesjonalnej pomocy zdecydowanie ułatwia odnalezienie się w gąszczu produktów. To też szansa by skonsultować swoje potrzeby zdrowotne ze specjalistą, który dobierze dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Sprawdź adresy salonów Sypialnia Plus Warszawa

Kobieta sprawdzająca materac w sklepie

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj