Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 13 maj, 2024 |

Pożar samochodu w Baranówku. Poszkodowany 25-latek

Dramatyczne sceny rozegrały się w Baranówku, gdzie nieostrożne obchodzenie się z ogniem podczas grillowania doprowadziło do pożaru samochodu i poparzeń drugiego stopnia młodego mężczyzny.

W środę 8 maja 2024 roku około godziny 19 Jednostka Ratowniczo–Gaśnicza nr 9 została zadysponowana do pożaru samochodu osobowego w Baranówku. W zdarzeniu poszkodowany został młody mężczyzna w wieku 25 lat, który uległ rozległemu poparzeniu.

Szybka interwencja służb zapobiegła gorszym konsekwencjom.  – Po dojeździe na miejsce okazało się, że na środku podwórka jednego z gospodarstw bardzo intensywnie pali się samochód osobowy marki VW Passat – tłumaczy mł. kpt. Artur Jewstrat z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Mosinie.  – Ratownicy jednocześnie przystąpili do gaszenia pożaru i udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej – dodaje strażak.

Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał osobę poszkodowaną do szpitala. Do działań zostały zadysponowane kolejne jednostki: Ochotniczej Straży Pożarnej z Krajkowa oraz Żabinka.

– Jak wstępnie ustalono przyczyną zdarzenia było niefortunne i nieostrożne rozpalanie grilla przez młodego mężczyznę, któremu także zapaliła się odzież jaką miał na sobie. Mężczyzna w pośpiechu zdejmując z siebie palące się ubranie spowodował zapalenie się stojącego w pobliżu pojazdu. Efektem incydentu został prawie całkowicie spalony samochód osobowy oraz poparzenie drugiego stopnia na około 20 procentach powierzchni ciała poszkodowanego – zwraca uwagę mł. kpt. Artur Jewstrat.

Strażak z mosińskiej jednostki apeluje o całkowitą ostrożność w posługiwaniu się otwartym ogniem.

Wnętrze spalonego samochodu

Wnętrze spalonego samochodu; fot. mł. kpt. Artur Jewstrat

Spalony samochód w Baranówku

Spalony samochód w Baranówku; fot. mł. kpt. Artur Jewstrat

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj