Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 19 cze, 2024 | 1 Komentarz

Prezes UKS Orlik Mosina: „Z dużą nadzieją patrzymy na lepsze jutro”

Po zeszłorocznym spadku z rozgrywek 1. Ligi, drużyna UKS-u Orlik Mosina miała duże wątpliwości czy uda się przystąpić do gry w 2. Lidze. Na szczęście te problemy ekipa z Mosiny ma za sobą, a minione rozgrywki ostatecznie zakończyła na trzecim miejscu.

Od sezonu 2020/21 przez trzy lata UKS Orlik Mosina rywalizowała w rozgrywkach 1. Ligi. W jednym z nich bliska była nawet gry w barażach o awans do FOGO Futsal Ekstraklasy. Miniony, 2023/24 już na jej zapleczu był przełomowym, bowiem nie wiadomo było czy w ogóle wystąpią w 2. Lidze. Ostatecznie wystąpiła i zaprezentowała się w niej z dobrej strony, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

“Miniony sezon był dla nas bardzo ciężki. Po spadku z 1. Ligi z zespołem pożegnało się kilku kluczowych graczy i istniało spore zagrożenie, że zespół w ogóle nie przystąpi do rozgrywek 2 Ligi. Na szczęście z misją ratunkową w roli głównej wystąpił trener Tomasz Gajewski, któremu udało się namówić do gry kilku nowych chłopaków i stworzył całkiem niezły zespół, który wyglądał z meczu na mecz coraz lepiej” – mówił prezes zespołu Artur Bartkowiak, który dodał: “Końcowy rezultat na koniec sezonu przed jego rozpoczęciem brałbym w ciemno. Zespół przeszedł przebudowę i został odmłodzony i z dużą nadzieją patrzymy na lepsze jutro”.

Pełen optymizmu jest również jeden z zawodników zespołu, Paweł Andrzejak, który dołączył do ekipy z Mosiny w przerwie między-sezonowej: “W mojej opinii był to dla nas dobry sezon. Rozegrałem tylko drugą rundę, więc w głównej mierze odwołuję się do niej. Spełniliśmy założone cele i graliśmy dobrze. Popełniliśmy również błędy i jest niedosyt, po bardzo wyrównanych meczach, których nie potrafiliśmy ostatecznie wygrać czy rollercoasterach jak ten z KP Dexon Września, ale trzeba to zaakceptować. Mamy ambicje i aspiracje, aby grać coraz lepiej i rozwijać się, co mam nadzieję pokażemy w przyszłym sezonie” – powiedział autor trzech bramek w minionym sezonie. Ostatecznie najlepszymi strzelcami zespołu Orlika zostali Sergij Chamukha i Nikodem Moliński. Obaj zdobyli po jedenaście trafień.

A jak klaruje się przyszłość ekipy z Mosiny? Tutaj z pomocą przychodzi prezes Bartkowiak, który wskazał, jak mniej więcej wyglądać będzie kadra zespołu na nadchodzące rozgrywki: Głównym celem na nadchodzący sezon jest utrzymanie kadry zawodniczej, która pograłaby ze sobą dłużej niż jeden rok, a wtedy o wynik sportowy będziemy spokojni. Co do wzmocnień, to jesteśmy już po paru rozmowach. Jeżeli uda się namówić do gry trzech – czterech nowych zawodników, to myślę że stać nas na więcej niż tylko trzecie miejsce na koniec przyszłego sezonu” – podsumował Artur Bartkowiak.

UKS Orlik Mosina

Liga: II, grupa II

Miejsce w tabeli: 3.

Liczba punktów: 25

Bilans: 8-1-5, bramki: 65-47

Skład: Dominik Krystkowiak, Andrij Makarchuk, Paweł Andrzejak, Sergij Chamukha, Vitalij Downarowich, Tomasz Gajewski, Mikołaj Gapa, Jędrzej Gembiak, Wojciech Gębski, Joachim Knapp, Jan Koralewski, Daniel Kubka, Nikodem Moliński, Dmytro Paszkow, Nazar Timczenko, Szymon Wichtowski, Grzegorz Wiśniewski, Daniel Wróblewski, Nikita Zawiriuchin

Najlepsi strzelcy zespołu: Sergij Chamukha i Nikodem Moliński (obaj po 11 bramek)

Mateusz Nizio; wielkopolskizpn.pl

UKS Orlik Mosina - drużyna

Zespół UKS Orlik Mosina (archiwum)

UKS Orlik Mosina świętuje awans do 1 ligi

UKS Orlik Mosina świętuje awans do 1 ligi (2020 r.). Na pierwszym planie Artur Bartkowiak (archiwum)

Wiceprezes Artur Bartkowiak celebruje zdobycie mistrzostwa przez swój zespół

Artur Bartkowiak celebruje zdobycie mistrzostwa przez zespół UKS Orlik Mosina (2020, archiwum)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    poniedziałek, 24 cze, 2024, 10:50:34 |

    [Komentarz ukryty, zawierał treści obrażające inne narodowości;(red.)]

Skomentuj