Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 12 sty, 2024 | komentarze 2

Puszczykowo: łupem złodziei padły lustra drogowe

Miasto Puszczykowo poinformowało o nietypowym incydencie, do jakiego doszło w Puszczykowie na przełomie roku. Nieznani sprawcy ukradli… lustra drogowe w dwóch lokalizacjach.

Do kradzieży doszło w okresie od 30 grudnia do 1 stycznia. – Brak luster został zauważony przez patrol Straży Miejskiej w trakcie rutynowego objazdu terenu miasta w dniu 2 stycznia – informuje puszczykowski magistrat. – Natychmiast zawiadomiono policję, która wszczęła postępowanie w celu wykrycia sprawcy – dodają.

Dwa lustra zniknęły ze słupków przy ulicy Wiązowej oraz jedno na skrzyżowaniu ulicy Langego z ulicą Karola Marcinkowskiego.

– Służby miejskie podkreślają, że tego typu akty wandalizmu nie tylko zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, ale także stanowią obciążenie finansowe dla miasta – podkreśla magistrat. Straty na rzecz miasta oszacowano na kwotę 2 952 zł brutto.

Podobna sytuacja miała już miejsce wcześniej – na skrzyżowaniu ulicy Wspólnej i Moniuszki kilkukrotnie skradziono lustro drogowe.

– Warto podkreślić, że utrata luster drogowych nie tylko zwiększa ryzyko wypadków drogowych, ale również wpływa negatywnie na płynność ruchu oraz ogólną estetykę miasta – podkreślają urzędnicy. – Władze miasta apelują do mieszkańców o współpracę i zgłaszanie wszelkich informacji, które mogą pomóc w identyfikacji sprawców tego aktu wandalizmu.

Zgodnie z Kodeksem wykroczeń „kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa (…) znak (…), urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czy niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

Po lustrze drogowym został jedynie słupek. Fot. Miasto Puszczykowo

Po lustrze drogowym został jedynie słupek. Fot. Miasto Puszczykowo

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Gość
    piątek, 12 sty, 2024, 14:25:46 |

    Jakiś miejscowy byznesmen wygrał tzn. zapłacił za po przearg w tej czy innej okolicy, a potem wykonał redukcję kosztów własnych. I to nie jest żart.

  • Gość
    niedziela, 14 sty, 2024, 15:20:48 |

    Co to jest za kraj …

Skomentuj