Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 13 maj, 2024 |

Tragiczny pożar w Puszczykowie (aktualizacja)

Tragiczny finał pożaru w Puszczykowie. Na strychu budynku odnaleziono ciało 40-latka.

12 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł w domu jednorodzinnym na terenie Puszczykowa. Niestety, w budynku odnaleziono zwłoki 40-letniego mężczyzny.

Zgłoszenie służby otrzymały ok. godz. 4:00 w sobotę (11 maja). Jak się okazało, gdy ugaszono ogień, w trakcie przeszukiwania pogorzeliska odnaleziono zwłoki. Jak podaje podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, ustalono, że to 40-letni mężczyzna.

Na miejscu przeprowadzone były oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa i prokuratora. Jak podkreśla podinsp. Liszczyńska „opinia biegłego będzie miała kluczowe znaczenie dla dalszych czynności w śledztwie”.

Aktualizacja (13.05)

Utworzono zbiórkę pieniężną na wsparcie odbudowy domu. Celem jest zabezpieczenie podstawowych potrzeb życiowych rodziny oraz odbudowa ich domu. Gorąco zachęcamy do pomocy.

Aktualizacja (15.05):

– Strażacy w budynku napotkali na duże zadymienie, wysoką temperaturę i zarwaną część stropu, co utrudniało działania – poinformował asp. Mariusz Zimowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Mosinie.  – Jednocześnie prowadzono działania gaśnicze z zewnątrz. Po dojechaniu kolejnych sił i środków działania polegały na dogaszaniu pogorzeliska, przeszukiwaniu i częściowej rozbiórce konstrukcji dachu budynku. W czasie przeszukiwania pomieszczeń, odnaleziono zwłoki mężczyzny dodaje strażak.

Jak dodaje, na miejscu działań obecna była Policja, Pogotowie Energetyczni i Gazowe. Przybyli też przedstawiciele Urzędu Gminy Puszczykowo. W działaniach brały udział: JRG 9, SA PSP, OSP Puszczykowo, OSP Mosina, OSP Luboń i OSP Kamionki.

Pożar domu w Puszczykowie; fot. OSP Mosina

Pożar domu w Puszczykowie; fot. OSP Mosina

Pożar domu w Puszczykowie; fot. OSP Mosina

Pożar domu w Puszczykowie; fot. OSP Mosina

Pożar domu w Puszczykowie; fot. OSP Mosina

Tragiczny w skutkach pożar domu w Puszczykowie; fot. OSP Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj