Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 11 lut, 2024 | 1 Komentarz

Uczniowie tworzą palmiarnię: zapraszają do współpracy!

Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Krośnie im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich zaprasza do wspólnego projektu: zróbmy szkolną palmiarnię!

Młodzież bierze udział w projekcie “Równać Szanse”, dofinansowaną z budżetu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności zarządzanej przez Fundację Civis Polonius. Ich celem jest stworzenie palmiarni w szkole, w szklanym łączniku łączącym ze sobą dwa budynki.

Nie próżnują: póki co udało im się odwiedzić palmiarnię w Poznaniu, gdzie dowiedzieli się dużo o roślinach i sposobach dbania o nie. W planach mają także odwiedzenie palmiarni w Wałbrzychu i Zielonej Górze. Zasadzili już trawy przed łącznikiem. Uroczyste otwarcie planują tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pod koniec sierpnia.

Wspieranie młodzieży w drodze do dorosłości – to jedno z wiodących haseł fundacji, przyznającej małe granty na młodzieżowe projekty o zróżnicowanym charakterze. – Możesz pomóc młodym ludziom rozwijać umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu – tłumaczą opiekunowie projektu „Równać Szanse”. – Wspólnie kształtujmy przyszłość, w której młodzież jest pewna siebie, odpowiedzialna i świadoma swojego otoczenia – podkreślają.

Masz chęć i pomysł, jak wesprzeć młodzież w realizacji ich ambitnego planu? Uczniowie z ZS Krosno zapraszają do kontaktu przez Facebook’a.

Mocno kibicujemy powodzeniu projektu i będziemy się przyglądać dalszym działaniom!

Palmiarnia ma pojawić się w łączniku pomiędzy budynkami szkoły.

Palmiarnia ma pojawić się w łączniku pomiędzy budynkami szkoły.

Pomiary dokonane. Teraz czas na dopasowanie roślin!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    niedziela, 11 lut, 2024, 20:01:37 |

    Brałem kiedyś udział w pozyskiwaniu grantów z tego programu. Świetna nauka: od projektu, przez rozpisanie go, działania w trakcie i podsumowanie. Trzymam kciuki za powodzenie!

Skomentuj