Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 15 lip, 2024 | komentarzy 6

Mosina: Uwaga na nieuczciwe firmy oferujące pomoc w Programie Czyste Powietrze (aktualizacja)

Urząd Miejski w Mosinie wydał komunikat dotyczący współpracy z firmami oferującymi pomoc w uzyskaniu dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze. – Informujemy, że Gmina Mosina nie współpracuje z żadną firmą w zakresie uzyskiwania dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze – poinformowali pracownicy mosińskiego magistratu.

W ostatnich tygodniach do urzędu docierały zgłoszenia od mieszkańców dotyczące incydentów z udziałem firm, które twierdzą, że współpracują z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Urzędnicy podkreślają, że żadna z tych firm nie została wskazana ani przez NFOŚiGW, ani przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (WFOŚiGW) jako rzetelna, sprawdzona czy znajdująca się na ich oficjalnej liście.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności i weryfikowanie wszelkich informacji przekazywanych przez takie firmy. W szczególności przestrzegamy przed podpisywaniem umów czy innych dokumentów bez uprzedniego sprawdzenia wiarygodności oferenta.

W celu uzyskania rzetelnych informacji na temat Programu Czyste Powietrze, mieszkańcy Mosiny mogą zgłaszać się bezpośrednio do gminnego punktu konsultacyjnego w Urzędzie Miejskim w Mosinie. Informacje można również uzyskać bezpośrednio od WFOŚiGW w Poznaniu.

Zastanówmy się podwójnie przy podejmowaniu decyzji dotyczących naszych finansów i podpisywania umów. Pamiętajmy też, aby chronić nasze dane osobowe. Oszuści nie śpią. Nie dajmy się wciągnąć w ich pułapkę.

Aktualizacja 15.07:

Urzędnicy ponownie wydali komunikat na temat oszustów, którzy działają nie tylko na terenie gminy Mosina, ale również w gminach ościennych. Jak podają, do Urzędu Miejskiego w Mosinie zgłosił się mieszkaniec, którego odwiedzili przedstawiciele firmy, informując o dofinansowaniu wymiany pieca i termomodernizacji w kwocie 135 tysięcy złotych.

– Informujemy, że pracownicy mosińskiego Urzędu nie odwiedzają domów mieszkańców, oferując im dofinansowanie – podają urzędnicy. Pracownicy magistraty dodają też, że w tym przypadku „kwota dofinansowania jest zależna od dochodu oraz rodzaju nowego ogrzewania i zakresu prac”.  – Dofinansowanie 135 tysięcy złotych przysługuje osobom, które dochodem kwalifikują się do najwyższego poziomu dofinansowania (dochód na osobę w gospodarstwie wieloosobowym do 1090 zł lub w jednoosobowym do 1526 zł) i wymieniają piec na pompę ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną i kompleksową termomodernizacją – tłumaczy urząd.

– W ostatnim czasie napływają do nas również zgłoszenia z gmin sąsiednich o firmach, które krążąc od domu do domu, podają się za urzędników oraz straszą mieszkańców karami w wysokości 5 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność i weryfikowanie informacji w Urzędzie Miejskim w Mosinie – informuje magistrat.

Uwaga oszuści! Oszustwo

Uwaga oszuści! Oszustwo,; grafika: mosina.pl

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • Mosinianka
  wtorek, 9 lip, 2024, 8:13:06 |

  W takim razie pytanie skąd w takim razie firmy dzwoniące mają informacje kto czym ogrzewa dom skoro „nasz” urząd podobno takich danych nie udostępnia? Wiedzą nawet do kogo konkretnie dzwonią z imienia i nazwiska..

  • Facet
   środa, 10 lip, 2024, 16:21:49 |

   Bo mają łącze telepatyczne z jakimś urzędasem który ma te dane w kompie.

 • Gość
  wtorek, 9 lip, 2024, 11:04:13 |

  Zamiast zgłaszać się do gminnego punktu konsultacyjnego gmina powinna sama organizować otwarte zebrania w tej sprawie.
  Wyjdźcie z gabinetów do zainteresowanych mieszkańców! Może dowiecie się więcej!

  • Gość
   środa, 10 lip, 2024, 16:20:45 |

   na które nikt nie przyjdzie fantasto

 • Gość
  poniedziałek, 15 lip, 2024, 19:42:36 |

  Dzwonią do furtki bądź drzwi a nie na telefon

 • Gość
  wtorek, 16 lip, 2024, 13:47:17 |

  Na Śląsku już kilka lat temu zdobyto pieniądze na ekodoradcóww gminach, którzy zrobili spis domów ogrzewanych kopciuchami i chodząc od domu do domu oferowali pomoc w napisaniu wniosku do Czystego Powietrza by zdobyć pieniądze na zmianę źródła ogrzewania i termomodernizację.

  A propos, ile gmina wymieniła kopciuchów w budynkach komunalnych?

Skomentuj