Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 6 maj, 2024 |

W Stęszewie zlikwidowano dużą plantację marihuany

W wyniku policyjnej akcji zostały zlikwidowane nielegalne uprawy konopi indyjskich na dużą skalę, zlokalizowane w jednej z hal przemysłowych w Stęszewie, a także w nieczynnym budynku pieczarkarni. Funkcjonariusze zidentyfikowali i zatrzymali trzech podejrzanych.

Policjanci z Wydziału Antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o produkcję i handel narkotykami. 24 kwietnia przeprowadzili akcję, której efektem było rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą konopi indyjskich oraz produkcją marihuany na dużą skalę.

– W ramach śledztwa przeprowadzonego przez policjantów wydziału antynarkotykowego KWP w Poznaniu oraz prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, natrafiono na działalność zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskich, produkcją marihuany oraz handlem narkotykami – tłumaczy rzecznik policji Andrzej Borowiak.

– Członkowie grupy działali na terenie miejscowości Stęszew, gdzie ukryta była imponująca plantacja konopi indyjskich w jednej z hal przemysłowych. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu znajdowały się setki roślin w ostatnim stadium wzrostu. Cała plantacja była wyposażona w zaawansowany technologicznie system nawadniania, oświetlenia, nawożenia i wentylacji – dodaje rzecznik.

Dzięki skoordynowanej akcji policjantów z KWP Poznań oraz Grupy Realizacyjnej KMP Poznań zatrzymano trzech podejrzanych, którzy odpowiadają za prowadzenie tej nielegalnej działalności.

Jak ujawniają funkcjonariusze, podczas dalszych działań, w innym miejscu ujawniono kolejną plantację, tym razem w nieczynnym już budynku pieczarkarni.  – Po zatrzymaniu podejrzanych sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Szamotułach, który na wniosek policji oraz prokuratury, aresztował podejrzanych. Policjanci cały czas współpracowali z Prokuratorami, aby doprowadzić sprawę do końca – informuje Borowiak.

W wyniku policyjnej akcji udało się zabezpieczyć nie tylko narkotyki, ale także sprzęt służący do ich produkcji, którego wartość szacuje się na ponad 650 tysięcy złotych. Jak dodają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą poszukują kolejne osoby zamieszane w tę sprawę.

plantacja konopi indyjskich w Stęszewie

plantacja konopi indyjskich w Stęszewie; fot. Policja

plantacja konopi indyjskich w Stęszewie

plantacja konopi indyjskich w Stęszewie; fot. Policja

plantacja konopi indyjskich w Stęszewie

plantacja konopi indyjskich w Stęszewie; fot. Policja

plantacja konopi indyjskich w Stęszewie

plantacja konopi indyjskich w Stęszewie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj