Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 25 sty, 2024 |

Wichury nad Polską. Liczne interwencje strażaków w naszym regionie

W wyniku wichur, które nawiedziły nasz region, intensywne działania prowadzą służby. Wczoraj strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Puszczykowie działali cały dzień, usuwając skutki gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Przewiduje się, że silne podmuchy, dochodzące do 80 km/h będą utrzymywać się do późnych godzin nocnych. W nadchodzących dniach również ma być wietrznie.

Pierwszy zgłoszenie do strażaków z OSP Puszczykowo dotarło o godzinie 12:24. Zagrożenie stwarzało drzewo pochylone nad budynkiem mieszkalnym przy ul. Kosińskiego w Puszczykowie. Działania trwały ponad dwie godziny, zanim sytuacja została opanowana. Kolejne wezwanie miało miejsce o 16:09. Drzewo spadło na samochód, blokując chodnik na ul. Żupańskoego. Działania ochotników trwały godzinę.

W godzinach wieczornych, o 20:11, strażacy zostali wezwani do monitoringu przeciwpożarowego na ul. Kraszewskiego w Puszczykowie. Poluzowany przewód od maszyny powodował wydostawanie się pary. Kolejny incydent miał miejsce o 23:18, kiedy drzewo blokowało przejazd na drodze wojewódzkiego nr 430 (Szosa Poznańska). Strażacy potrzebowali kilkadziesiąt minut, aby przywrócić normalny ruch na tej głównej, drogowej arterii. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Podobnych działań na terenie naszego regionu było znacznie więcej. Jak bezpiecznie zachować się w czasie wichury poinformowali strażacy z podpoznańskiej Głuszyny.

– W trakcie silnego wiatru pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie – apelują strażacy z OSP Poznań-Głuszyna.- Zabezpieczcie i zabierzcie z balkonów/parapetów zewnętrznych wszystkie przedmioty, które mogą zostać z nich strącone, unikajcie przebywania i parkowania pojazdów pod drzewami, naładujcie urządzenia posiadające wbudowany akumulator oraz sprawdźcie, czy drzwi i okna są dobrze zamknięte. Wszelkie zagrożenia powstałe na skutek silnego wiatru, należy zgłaszać pod numerem alarmowym 112 -tłumaczą strażacy.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj