Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 26 cze, 2024 | 1 Komentarz

Wielkopolska Infolinia Wsparcia dla seniorów i opiekunów

Życie seniorów i ich opiekunów w województwie wielkopolskim może być łatwiejsze dzięki nowej usłudze teleopieki, która oferuje wsparcie, informacje i doradztwo w różnych aspektach życia codziennego i społecznego. Ta inicjatywa, skierowana do osób starszych w wieku 60+ oraz ich opiekunów, ma na celu poprawę jakości życia i zapewnienie niezbędnej pomocy w codziennych wyzwaniach.

Wielkopolska Infolinia Wsparcia  to rozwiązanie, które umożliwia kontakt telefoniczny z wykwalifikowanymi Asystentami Teleopieki. Dzwoniąc pod numer telefonu 61-44-99-499 (opłata zgodna z cennikiem operatora), seniorzy i opiekunowie mogą skorzystać z następujących form wsparcia:

 1. Rozmowy na codzienne tematy:
  • Możliwość rozmowy na codzienne tematy, które mogą poprawić nastrój i dać poczucie, że ktoś zawsze jest gotów wysłuchać.
 2. Udzielenie informacji o dostępnych usługach:
  • Asystenci dostarczą szczegółowe informacje na temat różnorodnych usług dostępnych dla osób starszych i ich opiekunów w Wielkopolsce. Od opieki medycznej, przez rehabilitację, aż po wsparcie psychologiczne – wszystkie te informacje są na wyciągnięcie ręki.
 3. Porady dotyczące korzystania z systemu pomocy społecznej:
  • Specjaliści udzielą praktycznych porad, jak najlepiej korzystać z systemu pomocy społecznej, aby uzyskać jak najwięcej korzyści i wsparcia.
 4. Wskazówki dotyczące dostępnych zasobów i programów wsparcia:
  • Otrzymacie Państwo wskazówki na temat dostępnych w regionie zasobów i programów wsparcia, które mogą znacząco ułatwić życie.

Pozytywne zmiany w życiu codziennym

Dzięki inicjatywie, seniorzy i ich opiekunowie z województwa wielkopolskiego mają szansę na poprawę jakości życia i większe poczucie bezpieczeństwa. Regularny kontakt z Asystentami Teleopieki to nie tylko wsparcie informacyjne, ale także emocjonalne, co jest niezwykle ważne w codziennym funkcjonowaniu. Czasami krótka rozmowa może znacząco poprawić nastrój i pomóc w rozwiązaniu wielu problemów.

Tel. 61-44-99-499
(opłata zgodna z cennikiem operatora)

Usługa teleopieki jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 15:00.

p.s. Jeśli jesteś młodszą osobą i przeczytałeś ten artykuł, przekaż tę informację swoim bliskim seniorom – to może bardzo ułatwić im życie.

Wielkopolska Infolinia Wsparcia

Wielkopolska Infolinia Wsparcia

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

 • Gość
  czwartek, 27 cze, 2024, 18:53:59 |

  Fajna inicjatywa.

Skomentuj