Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 1 lut, 2024 |

Zablokowana droga S5 w kierunku Wrocławia. Auto wjechało pod prąd

Dzisiaj, około godz. 11:30 na drodze ekspresowej S5 pomiędzy węzłami Czempiń i Kościan Północ doszło do tragicznego wypadku. Kierujący samochodem osobowym wjechał pod prąd i doprowadził do czołowego zderzenia. Jedna osoba zginęła.

Zablokowana droga ekspresowa S5 w kierunku Wrocławia

Droga S5 jest obecnie zablokowana na 11 km (odcinek Czempiń – Kościan, kierunek Wrocław).  – Policja wprowadziła objazd od strony Poznania na Czempiń na starą drogę nr 5. Pojazdy osobowe, które są za w. Czempiń, kierowane są przez bramę serwisową na wysokości miejscowości Mikoszki – informuje GDDKiA.

– Zderzenie czołowe, są ofiary – informuje serwis Motosygnały. – Czołowe zderzenie skody roomster i renault espace. Pod prąd jechał renault – sprawca wypadku zginął – poinformowała redakcja serwisu.

Jak relacjonują świadkowie, w wypadku brały udział dwa samochody osobowe, w których podróżowały dwie osoby. Jedna osoba została zakleszczona w pojeździe. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Potwierdziły to służby, które są obecne nas miejscu zdarzenia.

– Po przeprowadzonej reanimacji jednego z uczestników, stwierdzono jego zgon – poinformowali wielkopolscy strażacy – Na ten moment droga na Wrocław jest zablokowana – dodają.

Aktualizacja:

Jak informują służby drugi z kierowców  został zabrany do szpitala śmigłowcem. Droga w kierunku Wrocławia będzie zablokowana przez kilka godzin.

Zablokowana droga S5 w kierunku Wrocławia - mapa

Zablokowana droga S5 w kierunku Wrocławia. Źródło: Mapy Google, godz. 14:31

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj