Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 17 maj, 2024 |

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 drużyn w 5 ligach, 836 zawodników i zawodniczek oraz 33 sponsorów i partnerów z pulą nagród (w postaci usług, nagród rzeczowych i voucherów [nie wliczając rabatów], które były do zdobycia w lidze czy konkursach) o wartość 474 361 zł – wylicza Piotr Osiadły, organizator ligi.

LALS (Lubońska Amatorska Liga Siatkówki) to siatkarskie rozgrywki przy ulicy Kołłątaja w Luboniu. Jest to prawdopodobnie największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. – Tak, mamy największą amatorską ligę siatkarską w tym kraju – przyznał nam z nieukrywaną dumą jej organizator, Piotr Osiadły.

Miniony sezon to 56 drużyn na parkiecie, 836 zawodniczek i zawodników, a do tego spora grupa sympatyków i kibiców. W LALS grają drużyny z regionu, z Poznania i całej Wielkopolski. – Z roku na rok nasze przysłowiowe macki sięgają coraz dalej, w tym roku mamy też na przykład ekipę z Gorzowa Wielkopolskiego –  mówił organizator.

Co w najbliższym czasie w LALS?

  • III turniej siatkówka plażowa LALS – 28.07.2024. To dodatkowy event integracyjny dla zawodników, który odbywa się na piasku.
  • Sezon 2024/25 LALS – nabór na kolejną XVIII edycję i zapowiada się kolejny rekordowy sezon. Prognozy są nawet na 75 drużyn. Powstanie kolejna liga (mikstów).

Wśród zawodników znaleźć można wielu mieszkańców Mosiny i Puszczykowa, a nawet dwie drużyny, które w nazwie zdradzają swoje pochodzenie: KS Orły Mosina oraz Wicher Mosina.

Zdjęcia: zbiory organizatora.

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki – mecz

Pula nagród LALS

Pula nagród i sponsorzy LALS

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj