Mistrzostwa żonglerce piłkarskiej

Puszczykowo - Bajkolandia 2012 - plakat

W sobotę 12 maja w godz. 13.00-17.00 na placu i scenie przy Bibliotece Miejskiej w Puszczykowie odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w Żonglerce Piłkarskiej o Puchar Marszałka Marka Woźniaka, który objął patronat nad tą ciekawą imprezą. Zawody będą głównym punktem „III Bajkolandii z Olimpijczykami” – Piłkarskiego Pikniku Rodzinnego, którego organizatorem jest Klub Olimpijczyka im. Marka Łbika w Puszczykowie, Biblioteka Miejska oraz agencja „Zimowska.pl”.

Czytaj więcej

Dzień Dawcy Szpiku w Poznaniu

Dzień dawcy Szpiku w Poznaniu - plakat informacyjny

W Polsce co godzinę, stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego tego dawcy nie znajduje. Im więcej potencjalnych dawców tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego.

Czytaj więcej

Zapowiada się upalne lato

lato nad morzem - bałtycka plaża widziana z wydm

Prognoza na lato 2012. Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi.

Czytaj więcej

Dać szansę życiu…

Mateusz Wieczorek

29 maja 2012 roku minie dziesiąta rocznica, gdy zabrano nam ukochaną Natalię Nitoń. Anioła u progu dorosłego życia, zawsze uśmiechniętą, pełną energii, marzeń i planów… Nie chcemy już pytać: kto? dlaczego? W rocznicę jej śmierci chcemy dać szansę innemu życiu. Życiu, które już u samego progu zostało zachwiane chorobą, błędnymi decyzjami lekarskimi. Mateusz Wieczorek ma dziś 4 lata.

Czytaj więcej

Wielkie sprzątanie „Strzelnicy”

Drzewa w parku Strzelnica przeznaczone do wycinki

22 kwietnia 2012 roku, godzina 13.50, za 10 minut rozpocznie się „Wielkie sprzątanie Strzelnicy”…a tu jeszcze nikogo nie ma. Organizatorzy z lekkim zdenerwowaniem rozglądają się dookoła, po kilku minutach podjeżdża jeden samochód, drugi i cztery kolejne, nadjeżdżają mieszkańcy na rowerach, wyłaniają się z parku, całymi rodzinami albo sami.

Czytaj więcej

Puszczykowianin w Budapeszcie

budynek parlamentu w Budapeszcie - Węgry

Wśród kilku tysięcy uczestników Wielkiego Wyjazdu Polaków na Węgry w dniach 14 – 17 marca z okazji święta węgierskiego powstania z 1848 roku byli mieszkańcy Puszczykowa. Przedstawiamy relację dr. Wojciecha Skibińskiego, który pojechał do Budapesztu z wewnętrznej potrzeby, ponieważ uznał, że taki jest jego – Polaka – patriotyczny obowiązek.

Czytaj więcej

Zuzanna Kurtyka w Mosinie

Zuzanna Kurtyka

W najbliższą sobotę (21 kwietnia) do Mosiny przyjedzie Zuzanna Kurtyka, wdowa po śp. Januszu Kurtyce, prezesie IPN, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Spotkanie z nią będzie miało miejsce w Zespole Szkół w Mosinie przy ulicy Topolowej (dawna Szkoła Podstawowa nr 2) o godzinie 19.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców naszego regionu.

Czytaj więcej

Wyjątkowe medale na wyjątkowy bieg

Run of Spirit – Bieg na TAK!

Każdy uczestnik „Run of Spirit – Biegu Na Tak” 21 kwietnia 2012 r. w Poznaniu otrzyma jedyny w swoim rodzaju, ręcznie wykonany medal. Medale zostały przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Krzemień” prowadzonych przez Stowarzyszenie Na Tak – organizatora biegu.

Czytaj więcej

Prostowanie kręgosłupów moralnych

Dom generalny Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Jabłonowie Pomorskim w neogotyckim pałacu Narzymskich

O działalności Sióstr Pasterek dowiedziałam się kilka dni temu, kiedy natknęłam się w Internecie na bardzo pozytywny artykuł, przedstawiający ich pracę jako wspaniałą misję, zmieniającą życie zagubionych nastolatek. Siostry pomagają młodym kobietom, które zeszły z drogi moralności i „społecznej poprawności”, by powróciły w pełni sił do samodzielnego życia.

Czytaj więcej

Wyjść wieczorem do kina

Kino

„Bardzo bym chciał, żeby to kino utrzymało się w Mosinie. Prowadzą je młodzi, ambitni ludzie z dużą wiedzą, otwarci na sugestie – Kinga Jeziorska i Bartosz Grzechowiak. Bilety są niedrogie a warunki świetne. Dla mnie pójście do kina to jest odpoczynek i zupełnie inne spędzenie wolnego czasu. W ciszy, ze świadomością, że mogę się całkiem wyłączyć, że nie jest to telewizor (video) i nie mogę zrobić przerwy, bo dzwoni, np. służbowy telefon. Jest to czas tylko dla mnie i bardzo …

Czytaj więcej