Życie seniorów i ich opiekunów w województwie wielkopolskim może być łatwiejsze dzięki nowej usłudze teleopieki, która oferuje wsparcie, informacje i doradztwo w różnych aspektach życia codziennego i społecznego. Ta inicjatywa, skierowana do osób starszych w wieku 60+ oraz ich opiekunów, ma na celu poprawę jakości życia i zapewnienie niezbędnej pomocy w codziennych wyzwaniach.
Czytaj więcejPodróżnicy z jednej drużyny
Mieszkańcy Mosiny i Rogalinka wyruszyli na dwie wyjątkowe wyprawy, które łączy jeden szczytny cel – pomoc osobom chorym. Piotr i Dominik podjęli wyzwanie przejścia 500 km Głównego Szlaku Beskidzkiego. Natomiast Bartłomiej i Sebastian z mosińskiego klubu Shootboxer wyruszyli na 1200-kilometrową wyprawę kajakową przez całą Polskę. Pomimo że Piotr i Dominik zakończyli już swoją wędrówkę, Bartłomiej i Sebastian nadal walczą z nurtem rzek. Obie zbiórki trwają, a każde wsparcie dla tych, którzy marzą o powrocie do zdrowia, jest na wagę złota. …
Czytaj więcejNiech MOC będzie z Wami! Piotr i Dominik idą, by pomóc w leczeniu Michała
Mieszkańcy Rogalinka, Dominik i Piotr, po raz kolejny wyruszyli w trasę. Wcześniej, na łamach naszej gazety, opisywaliśmy ich wyprawę rowerową dookoła Polski, podczas której pokonali ponad 3000 kilometrów. Tym razem postanowili pokonać pieszo 496-kilometrowy Główny Szlak Beskidzki z okazji jego 100-lecia, jednocześnie wspierając 14-letniego Michała z Komornik.
Czytaj więcejRusza pomoc po wielkiej tragedii. Zbiórka na odbudowę domu w Puszczykowie
W nocy z 10 na 11 maja w Puszczykowie przy ulicy Gwarnej doszło do pożaru domu, w wyniku którego zginął Tymon, ojciec trzech dziewczynek w wieku trzech, pięciu i siedmiu lat. Utworzono zbiórkę pieniężną na wsparcie odbudowy domu rodziny Tymona. Gorąco zachęcamy do pomocy.
Czytaj więcejJesteś ofiarą przestępstwa? Uzyskaj pomoc i wsparcie!
Doświadczasz przemocy psychicznej lub fizycznej? Czujesz się bezradny po tym, jak ktoś naruszył twoje prawa? Ktoś Cię okradł, pobił, zniszczył Twoją własność? W takiej sytuacji jesteś osobą pokrzywdzoną w wyniku przestępstwa. Ważne jest, abyś wiedział, że nie jesteś sam. Masz prawo do bezpłatnej pomocy. Nie musisz zmagać się z tym wszystkim samotnie.
Czytaj więcejZbiórka dla poszkodowanych w pożarze w Dymaczewie Starym
Ruszyła zbiórka dla poszkodowanych w pożarze w Dymaczewie Starym. W jego wyniku, rodzina z trójką dzieci znalazła się w trudnej sytuacji.
Czytaj więcejDzik, pies, koty i Kuba – piątek pod znakiem pomocy zwierzętom
Na koniec tygodnia mamy dla Was garść pozytywnych informacji z naszej okolicy. Miniony piątek zdecydowanie kręcił się wokół zwierząt – nie sposób się nie podzielić tymi wiadomościami!
Czytaj więcejNie bądźmy obojętni, szczególnie zimą
Panujące mrozy to ogromne ryzyko dla zdrowia i życia osób nie tylko bezdomnych, ale także starszych, samotnych, niepełnosprawnych czy przewlekle chorych. Apelujemy: zwróćmy uwagę na osoby w swoim najbliższym otoczeniu!
Czytaj więcej„Pokonywane kilometry nakręcały nas do jazdy” – Dominik i Piotr objechali rowerami Polskę wzdłuż granic
Wyjechali rowerem z Kołobrzegu i po 3041 kilometrach do niego wrócili. Choć nawigacja czasami zawodziła, niekiedy lał deszcz, to Dominik i Piotr z Rogalinka spełnili swoje sportowe marzenie i objechali rowerem całą Polskę wzdłuż granic. Wyprawa trwała 25 dni.
Czytaj więcejWalcz, dziewczyno! Zbiórka dla Agnieszki
– Puszczykowianie! Nasza sąsiadka, Zuza, dla wielu przyjaciółka, dla innych znajoma z pociągu czy z Arturo, jest w dramatycznym momencie życia – napisała w mediach społecznościowych Kasia. – Walczymy razem z nią, ile się da. Potrzebujemy pomocy. To pewnie banał, ale NAPRAWDĘ, każda złotówka jest na wagę złota! Stańcie z nami do tej walki – apeluje.
Czytaj więcejPani Asia walczy o zdrowie, a Fundacja działa z podwójną siłą!
Choć hipoterapia i zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami to nadal główny trzon działalności Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, ich oferta wciąż się rozrasta. W tle rozwoju fundacji obserwujemy walkę o zdrowie i życie Joanny Kubisy, współzałożycielki i dobrej duszy tego miejsca.
Czytaj więcej“Śniło mi się, że walczę w klatce” – pasja, która zmienia życie
Jest odważny, zdeterminowany, silny, a przede wszystkim – niezwykle utalentowany. Mimo, że trenuje niespełna trzy lata, ma na swoim koncie wiele sukcesów. Ma ambitne cele i duże plany – bo życie ma się jedno i warto poświęcić je pasji. Obecnie Bartłomiej wraz z trójką kolegów z „Ekipy Wrzosa” odbywa ekspedycję po Alpach, aby wspierać Franka Piętkę z Jarocina, który potrzebuje stałej opieki rehabilitacyjnej.
Czytaj więcejDrużyna Szpiku popłynęła dla Olgi!
Koniec roku szkolnego to okres, który dla wolontariuszy z Drużyny Szpiku stanowi również początek wakacji, pełnych niezapomnianych przygód. Wolontariusze tradycyjnie wzięli udział w spływie kajakowym, który symbolicznie kończy sezon działań. Trasa spływu, który odbył się w sobotę, 24 czerwca rozpoczynała się w Puszczykowie i prowadziła do Ostrowa Tumskiego w Poznaniu.
Czytaj więcejPomóżmy odbudować dom i wesprzyjmy artystów
– Kto nie zna Pracowni LUPA na mapie Puszczykowa? To magiczne miejsce pełne artystycznej działalności, półkolonii, nauki rysunku, wernisaży, koncertów, zespołów muzycznych, Chóru dziecięcego, prelekcji, warsztatów kulinarnych, wywiadów i wywodów. To miejsce, które zawsze było otwarte dla każdego, oferując swoje przestrzenie i serce. Dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia! – napisała mieszkanka.
Czytaj więcej„Rodzinę uratował pies”. Trwa pomoc dla pogorzelców
– Szczęście w nieszczęściu, bo gdyby jeszcze z 10 minut dłużej… – mówi ze wzruszeniem Gabriela Figlarz do kamery, stojąc pod resztkami dachu własnego domu. To tutaj, 16 kwietnia, przy ulicy Szosa Poznańska, czteroosobowa rodzina uratowała się przed najgorszym.
Czytaj więcejSzkolna społeczność zbiera na rehabilitację dla Jasia
Kiedy w życiu pojawia się choroba, ważne jest też, żeby pojawili się też ludzie: najlepiej tacy z wielkim sercem i zaangażowaniem. – To wszystko dzieje się obok nas, nakręca się tak, że przerasta to nasze wyobrażenia – mówi tata Jasia Grzesiewskiego, dla którego prowadzone są zbiórki na rehabilitację.
Czytaj więcejPotrzebna pomoc dla Joasi z Grzybna
– Joasia jest po przeszczepie nerki, z racji problemów z oddychaniem, została wykonana tracheostomia – napisała Pani Magdalena, mama dziewczynki. – Walczyła 3 tygodnie na intensywnej terapii w Warszawie. Zbieramy na leki na prywatną rehabilitację. aby w końcu zaczęła chodzić – dodaje mieszkanka Grzybna.
Czytaj więcejSpłonął dom opiekunki medycznej z puszczykowskiego szpitala. Uruchomiono zbiórkę
W nocy z 17 na 18 lutego strażacy ze Śremu, Żabna, Brodnicy i Manieczek otrzymali wezwanie do pożaru domu wielorodzinnego w Grabianowie. – W wyniku pożaru moja mama i brat stracili dach nad głową, prosimy o pomoc – pisze pani Agnieszka.
Czytaj więcej„Pomaganie przez granie”, czyli koncerty w domowym zaciszu na rzecz potrzebujących
Koncerty w zaciszu domowym dla widowni liczącej 10 tysięcy osób? Nic trudnego. Sylwia i Marcin ze Śremu pierwszą muzyczną transmisję przeprowadzili ponad 2 lata temu dla małej Mai z Łodzi. Dzięki ich charytatywnemu muzykowaniu zbierają datki dla potrzebujących.
Czytaj więcejSiema! Spotkajmy się w niedzielę na 31. finale WOŚP!
Nieprzerwanie od 1994 roku gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już 31. finał, i jak co roku orkiestrowa niedziela będzie głośna, pełna czerwieni serduszek i dobrej energii. Spotkajmy się w Mosinie i Puszczykowie!
Czytaj więcej
Gazeta Mosińsko-Puszczykowska Lokalne wiadomości z Mosiny, Puszczykowa i regionu.
