Urząd Miejski w Mosinie podjął działania mające na celu uruchomienie hotspota, czyli dostępnego publicznie i co najważniejsze darmowego punktu dostępu do Internetu realizowanego w technologii bezprzewodowej (WiFi).
Czytaj więcejWaldemar Krzyżanowski: Od zespołu oczekuję profesjonalizmu
Wywiad z zastępcą burmistrza Mosiny – Waldemarem Krzyżanowskim.
Czytaj więcejMosina w oku kamery
W Mosinie zostanie uruchomiony monitoring. Urząd Miasta rozstrzygnął I etap przetargu na jego budowę. System wykorzystujący kamery zainstalowane w wyznaczonych miejscach wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
Czytaj więcejSpalarnia opon – Nie chcemy tej inwestycji – ciąg dalszy
Mieszkańcy Mosiny i Puszczykowa, którzy 15 grudnia wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami firmy Dudek&Kostek podtrzymali swój stanowczy protest przeciwko powstaniu w Mosinie zakładu recyklingu opon. W podobnym tonie wypowiedzieli się też radni Rady Miejskiej. Przybyło około 200 osób, wśród nich profesorowie UAM w Poznaniu, którzy poparli stanowisko mieszkańców. Burmistrz Zofia Springer zapewniła zebranych, że nie dopuści do powstania tego zakładu.
Czytaj więcejCzy w Mosinie powstanie spalarnia opon?
„Nie będziemy królikami doświadczalnymi” Tak gorącej sesji RM w Mosinie chyba jeszcze nie było. Licznie przybyli mieszkańcy zaprotestowali przeciwko planowanej na terenie miasta (po Swarzędzkiej Fabryce Mebli) inwestycji recyklingu opon samochodowych firmy Dudek&Kostek. Innowacyjna technologia, którą firma ta zamierza wprowadzić, polegająca, (mówiąc w skrócie) na przerobie pociętych opon na olej, stal, gaz i węgiel – tzw. pyroliza, do tej pory nie była jeszcze w Polsce stosowana.
Czytaj więcej
Gazeta Mosińsko-Puszczykowska Lokalne wiadomości z Mosiny, Puszczykowa i regionu.
