Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Jacek Sobota | niedziela, 1 wrz, 2013 |

Czy Polacy mogą się obawiać, tego co może nastąpić w Syrii?

Gdy dojdzie do ataku w Syrii to do atmosfery może się dostać ogromna ilość gazów bojowych, która skażą znaczne obszary ziemi. Czy Polacy mogą się tego obawiać?

Syria i gazy bojowe

Obecnie Syria magazynuje najwięcej Bojowych Środków Chemicznych na świecie – głównie to gazy duszące takie jak ametyst, sarin i bardzo groźny gaz parzący iperyt. W trakcie studiów pokazywano nam doświadczenie na zwierzętach jak działa iperyt – było to coś okropnego.

Przeczytaj też: Zanieczyszczenie Bałtyku bojowymi środkami | Iperyt

iperyt siarkowy - wiązanie

iperyt siarkowy – wiązanie

Atak USA na Syrię

Planowany przez USA atak może spowodować przedostanie się Gazów Bojowych do atmosfery, co utworzy gigantyczne skażenie i niespotykaną do tej pory katastrofę ekologiczną.

Obłoki gazów zagrożą nie tyko mieszkańcom tego kraju, lecz dużym obszarom Bliskiego Wschodu – będzie to zależało od wysokość chmury i wiatrów, te można za prognozować na parę dni od wybuchu. Już teraz obserwując satelity meteorologiczne przemieszczające się nad Bliskim Wschodzie, widoczne jest że nad Syrią ruch wiatru będzie z W na E – taka sytuacja utrzyma się przez najbliższe 6 dni. To spowodowałoby wędrówkę obłoku na Irak, potem Iran a następnie na obszary południowej Rosji.

Pogodny wyż spowoduje obniżenie obłoku, który będzie się początkowo przemieszczał nisko nad ziemią zagrażając głównie Syrii i Irakowi.

Obserwując mapy meteo widać wyraźnie że Polska w żadnym stopniu nie byłaby zagrożona – nad nami wiatr NW odsuwał by skażony obłok.

Jedynie deszcz nad Syrią może zneutralizować ten śmiercionośny obłok, a na taki się nie zanosi.

Miejmy nadzieję że do żadnego wybuchu nie dojdzie, a jeśli już tak to Polsce nic nie zagrozi.

tak przemieszczała by się chmura z trującymi gazami gdyby dziś nastąpił atak na magazyny chemiczne w Syrii.

tak przemieszczała by się chmura z trującymi gazami gdyby dziś nastąpił atak na magazyny chemiczne w Syrii.

Napisano przez Jacek Sobota opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Jacek Sobota

Kapitan żeglugi wielkiej zawsze "pochłonięty" morzem i wszystkim co z tym związane. Autor wielu publikacji związanych z polską żeglugą morską oraz ekspert w dziedzinie prognozowania pogody.

Skomentuj