Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc

O nas

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska jest niezależną, polską gazetą o ugruntowanej pozycji, ukazującą się w regionie gminy Mosina i gminy Puszczykowa od 2006 roku nakładem wydawnictwa Elspiro.

Pismo jest adresowane do mieszkańców Mosiny i Puszczykowa oraz okolicznych miejscowości. Zawiera wiele ciekawych informacji na temat wydarzeń i życia społecznego w regionie.

Budowanie społeczeństwa obywatelskiego

Misją Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej jest przedstawianie aktualnych wydarzeń i problemów mieszkańców z pożytkiem dla regionu, w którym działamy. Zależy nam aby gazeta wspierała wszystkich tych, którzy chcą robić rzeczy ważne oraz podtrzymywała lokalną tradycję i wywoływała dyskusję na tematy dotyczące naszego otoczenia.

Reklama Mosina i Puszczykowo

Portal informacyjny

Chcemy, aby każdy mógł mieć dostęp do informacji i na bieżąco śledził lokalne sprawy w swoim domu. Dlatego prowadzimy też portal gazeta-mosina.pl. Bezpłatność, codzienna aktualizacja oraz poruszanie tematów najbardziej nurtujących naszych Czytelników sprawiają, że użytkowników naszego serwisu informacyjnego sukcesywnie przybywa, a strona staje się poszukiwanym źródłem lokalnych (i nie tylko) informacji.

Radio MPL

Radio MPL to wschodzące medium rozwijane z pasją przez lokalnych radiowców z Lubonia, Mosiny, a nawet Poznania. Audycje radiowe przeprowadzamy w redakcji GMP, a także w terenie. Mamy wiele planów i pomysłów w związku z rozwojem naszego radia. Audycje można przesłuchać w naszym portalu internetowym na stronie: Audycje Radia MPL.

Radio MPL - logo

Komentarze w serwisie

W naszym serwisie każdy może zamieścić swój komentarz do artykułu. Zamieszczenie komentarza nie wymaga zatwierdzenia, rejestracji ani logowania.

Kasowane będą komentarze zawierające następujące treści:

  • wulgarne i powszechnie uważane za obelżywe (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r);
  • obrażające osoby prywatne, inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 – 196 Kodeksu karnego)
  • zniesławiające, znieważające inne osoby.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja serwisu Gazeta-mosina.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Jeśli wysłany komentarz nie pojawi się od razu w serwisie prosimy o cierpliwość, lub poinformowanie o tym drogą mailową. Prawdopodobnie został zakwalifikowany jako spam, co zdarza się w przypadku np. publikacji komentarzy z linkiem.

Wydania elektroniczne

Wydania internetowe znajdują się w dziale e-wydanie. Stanowią one pełne odzwierciedlenie wersji papierowej Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Przedruk i wykorzystanie materiałów

Artykuły publikujemy na wolnej licencji: Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska. Redakcja i autorzy zezwalają na dowolny przedruk i wykorzystanie artykułów (również w celach komercyjnych) publikowanych w wydaniu papierowym i elektronicznym Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej, oraz w serwisie www.gazeta-mosina.pl pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji (Gazeta Mosińsko-Puszczykowska). W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika (linku) do materiału. UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją.

Współpraca

Jesteśmy otwarci na współpracę. Zapraszamy do niej  organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, firmy, kluby oraz różnego typu instytucje z gminy Mosina, Puszczykowa i okolic. Chętnie obejmiemy też patronatem medialnym wszelkiego rodzaju imprezy o charakterze lokalnym i regionalnym.

Osobom, które pragną brać czynny udział w życiu społecznym naszego regionu udostępnimy możliwość publikacji własnych artykułów.

Redakcja GMP

Zapraszamy do siedziby redakcji w Mosinie, przy ul. Wawrzyniaka 9. Jest ona nie tylko miejscem naszej codziennej pracy, ale także dobrym punktem do spotkań, dyskusji, rozmów na tematy ważne dla wszystkich mieszkańców regionu. Redakcja czynna jest w dni powszednie w godzinach 10:00 – 17:00.

Logo GMP i GL - Redakcja

Reklama w prasie lokalnej

Wszystkich zainteresowanych reklamą w wydaniu Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej bądź na niniejszym portalu zapraszamy do działu Reklama. Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Kontakt z nami:

ul. Wawrzyniaka 9
62-050 Mosina, woj. Wielkopolskie

e-mail: redakcja@gazeta-mosina.pl

tel: 535 756 926 lub 534 424 414

redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej wewnątrz

Aktualne wydanie

Maj 2023

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska wydanie Maj 2023 - okładka
Wydania elektroniczne
Punkty sprzedaży GMP

Rezerwat przyrody Krajkowo

W obiektywie GMP

Gorąca dyskusja

Bądź na bieżąco!