O nas - Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

O nas

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska jest polską gazetą o ugruntowanej pozycji, ukazującą się w regionie gminy Mosina i gminy Puszczykowa od 2006 roku nakładem wydawnictwa Elspiro.

Budowanie społeczeństwa obywatelskiego

Misją Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej jest przedstawianie aktualnych wydarzeń i problemów mieszkańców z pożytkiem dla regionu, w którym działamy. Zależy nam aby gazeta wspierała wszystkich tych, którzy chcą robić rzeczy ważne oraz podtrzymywała lokalną tradycję i wywoływała dyskusję na tematy dotyczące naszego otoczenia.

Portal informacyjny

Chcemy, aby każdy mógł mieć dostęp do informacji i na bieżąco śledził lokalne sprawy w swoim domu. Dlatego prowadzimy też portal gazeta-mosina.pl. Bezpłatność, codzienna aktualizacja oraz poruszanie tematów najbardziej nurtujących naszych Czytelników sprawiają, że użytkowników naszego serwisu informacyjnego sukcesywnie przybywa, a strona staje się poszukiwanym źródłem lokalnych (i nie tylko) informacji.

Radio MPL

Radio MPL to wschodzące medium rozwijane z pasją przez lokalnych radiowców z Lubonia, Mosiny, a nawet Poznania. Audycje radiowe przeprowadzamy w redakcji GMP, a także w terenie. Mamy wiele planów i pomysłów w związku z rozwojem naszego radia. Audycje można przesłuchać w naszym portalu internetowym na stronie: Audycje Radia MPL.

Komentarze w serwisie

W naszym serwisie każdy może zamieścić swój komentarz do artykułu. Zamieszczenie komentarza nie wymaga zatwierdzenia, rejestracji ani logowania.

Kasowane będą komentarze zawierające następujące treści:

  • wulgarne i powszechnie uważane za obelżywe (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r);
  • obrażające osoby prywatne, inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 – 196 Kodeksu karnego)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja serwisu Gazeta-mosina.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Jeśli wysłany komentarz nie pojawi się od razu w serwisie prosimy o cierpliwość, lub poinformowanie o tym drogą mailową. Prawdopodobnie został zakwalifikowany jako spam, co zdarza się w przypadku np. publikacji komentarzy z linkiem.

Wydania elektroniczne

Wydania internetowe znajdują się w dziale e-wydanie. Stanowią one pełne odzwierciedlenie wersji papierowej Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Przedruk i wykorzystanie materiałów

Artykuły publikujemy na wolnej licencji: Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska. Redakcja i autorzy zezwalają na dowolny przedruk i wykorzystanie artykułów (również w celach komercyjnych) publikowanych w wydaniu papierowym i elektronicznym Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej, oraz w serwisie www.gazeta-mosina.pl pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji (Gazeta Mosińsko-Puszczykowska), a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika (linku) do materiału objętego licencją. UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją.

Współpraca

Jesteśmy otwarci na współpracę. Zapraszamy do niej  organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, firmy, kluby oraz różnego typu instytucje z gminy Mosina, Puszczykowa i okolic. Chętnie obejmiemy też patronatem medialnym wszelkiego rodzaju imprezy o charakterze lokalnym i regionalnym.

Osobom, które pragną brać czynny udział w życiu społecznym naszego regionu udostępnimy możliwość publikacji własnych artykułów.

Redakcja GMP

Zapraszamy do siedziby redakcji w Mosinie, przy ul. Wawrzyniaka 9. Jest ona nie tylko miejscem naszej codziennej pracy, ale także dobrym punktem do spotkań, dyskusji, rozmów na tematy ważne dla wszystkich mieszkańców regionu. Redakcja czynna jest w dni powszednie w godzinach 10:00 – 17:00.

Redakcja GMP oraz Notariusz w Mosinie przy ul. Wawrzyniaka 9

Reklama w prasie lokalnej

Wszystkich zainteresowanych reklamą w wydaniu Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej bądź w serwisie Gazeta-Mosina.pl zapraszamy do działu Reklama. Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Kontakt z nami:

e-mail: redakcja@gazeta-mosina.pl
tel: 535-756-926, 534-424-414

Gazeta Mosińska-Puszczykowska - wydania archiwalne

Gazeta Mosińska-Puszczykowska – wydania archiwalne

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska logo

Radio MPL - logo

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.2/10 (Głosujących: 68)
O nas, 9.2 out of 10 based on 68 ratings

Aktualne wydanie

Wrzesień 2019

aktualne wydanie Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej
Wydania elektroniczne
Punkty sprzedaży GMP

Napisz list do redakcji

Publikujemy interesujące teksty naszych czytelników dotyczące regionu, w którym działamy.

Kontakt
redakcja@gazeta-mosina.pl
tel. 535 756 926

Istnieje możliwość dostarczenia artykułów bezpośrednio do skrzynki pocztowej znajdującej się przy przy budynku redakcji (również anonimy).

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeCheck Our Feed

Adres redakcji
62-050 Mosina,
ul. Wawrzyniaka 9 Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej, przy ul. Wawrzyniaka 9 w Mosinie

Bądź na bieżąco

galeria lokalnych twórców w Mosinie

wypożyczalnia kajaków Mosina, Puszczykowo Warta

Klub Sportowy 1920 Mosina

W obiektywie

Zabytkowy dworzec kolejowy w Puszczykowie po remoncie