T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | piątek, 16 lis, 2012 |

Olimpijskie zmagania logistyków z Mosiny

Znane są już wyniki pierwszego etapu rekordowej, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym, który wyłoni ścisłe grono finalistów. Wśród nich znalazło się ośmiu uczniów z Mosiny. Najlepsi z najlepszych spotkają się już w marcu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki – Organizatora olimpiady, by sięgnąć po najwyższe laury.

Mają 30 dni by powtórzyć, przećwiczyć i utrwalić swoją logistyczną wiedzę. O finał V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej powalczy aż 117 Wielkopolan, w tym  ośmiu uczniów z Zespół Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie. Czy powierzchnia magazynowa ich szarych komórek pomieściła wiedzę dającą miejsce w finale, okaże się 7 grudnia podczas II etapu logistycznego turnieju.

V Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej  zakwalifikowało się 732 olimpijczyków ze 153 szkół. Najwięcej reprezentantów ma Opole – 36 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i 5 z Zespołu Szkół Zawodowych. Najbogatszy w logistyczną wiedzę jest Turek, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Turku osiągnęli najwyższą średnią punktów.

60 minut logistycznych zmagań, 40 pytań i ponad 7000 uczniów – tak wyglądał pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 19 października 2012 r., w 265 szkołach zawodowych, technikach i ogólniakach odbył się ogólnopolski test wiedzy o logistyce. Tym razem Organizator olimpiady – Wyższa Szkoła Logistyki, przygotował zadania z zakresu gospodarki magazynowej. Spośród wszystkich reprezentantów 222 miast najlepiej poradził sobie z nimi uczeń II klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, Paweł Węgrzyniak.

„Ciekawość i pragnienie zdobywania fachowej wiedzy logistycznej u tak młodych ludzi jest godna podziwu – mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Tegoroczne, ogromne zainteresowanie olimpiadą bardzo nas cieszy, a postawa młodych, ambitnych ludzi jest budująca. Co roku coraz bardziej utwierdza nas to w przekonaniu o tym, jak ważne jest merytoryczne wsparcie Wyższej Szkoły Logistyki dla szkół ponadgimnazjalnych, kształcących techników logistyków i spedytorów. Ścisła współpraca z dyrektorami i nauczycielami przyczynia się nie tylko do poprawy jakości nauczania, ale zwiększa szanse uczniów na studia w prestiżowej uczelni logistycznej, a tym samym, na dobre perspektywy zawodowe.”

Nagrody

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Rywalizacja odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim. Udział w niej biorą uczniowie techników, szkół zawodowych o profilu logistycznym, a także, coraz chętniej licealiści.  Na laureatów czekają m.in. nagrody rzeczowe oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA.

Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom, PPUH Agrobex

Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań

Patronat medialny nad olimpiadą objęły: „Czasopismo Logistyka”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, „TSL Biznes”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Warehouse Monitor”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, „Eurologistics”,  Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl,  DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, dlaStudenta.pl, studentnews.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Studenci.net, dlaStudenta.pl oraz Radio Planeta.fm

mgr ALICJA BŁASZCZYŃSKA

SPECJALISTA DS. PR

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj