Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu

Dołącz do zespołu redakcyjnego Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej!

Jeżeli marzysz o pracy jako dziennikarz, zgłoś się do nas. Szukamy osób z lekkim piórem, chcących rozwijać swój potencjał i zdolność operowania słowem.

Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej wewnątrz

Debata nad stanem Gminy Mosina za 2023 r. i wotum zaufania dla burmistrza

W czwartek, 20 czerwca, w ramach absolutoryjnej sesji Rady Miejskiej, odbędzie się debata nad raportem o stanie Gminy Mosina za 2023 rok. Będzie to ważna dyskusja o stanie naszej gminy, w której publicznie wypowiedzieć się mogą mieszkańcy. W czasie sesji przeprowadzone zostanie też głosowanie nad wotum zaufania dla burmistrza.

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024 w Mosinie i Puszczykowie

Wczoraj w Polsce oraz innych krajach Unii Europejskiej odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybrali 53 przedstawicieli, a frekwencja wyniosła 40,65%. W Puszczykowie i Mosinie frekwencja była wyższa niż średnia krajowa. W Puszczykowie do urn poszło 55,64% uprawnionych do głosowania, a w Mosinie 43,99%. Kto zdobył najwięcej mandatów?

Flaga Unii Euripejskiej

Nasadzenia 400 drzew w Bolesławcu. Wysokie koszty i wątpliwa lokalizacja

Pod koniec kwietnia skontaktował się z nami mieszkaniec, który ukazał nam, jak wyglądają gminne nasadzenia kompensacyjne drzew na dużą skalę, odbywające się na działkach nr 36/2 i 39/2 we wsi Bolesławiec. Sprawa według naszego rozmówcy, jak i innych mieszkańców Bolesławca i Borkowic budzi kontrowersje ze względu na znaczne koszty nasadzeń, sposób przeprowadzenia inwestycji oraz wybór lokalizacji, na której w przeszłości planowano budowę sortowni odpadów.

Gminne działki nad Kanałem Mosińskim - w tle fermy drobiu w Bolesławcu

Awaria na dworcu głównym w Poznaniu. Opóźnienia pociągów

Dziś rano pasażerowie pasażerowie PKP doświadczyli znacznych opóźnień w ruchu pociągów. Pierwsze sygnały o problemach zgłaszali już o godzinie 4:20, informując, o tym, że w Luboniu wszystkie pociągi stoją i nie jadą w stronę Poznania. Podobna sytuacja była na stacjach w Mosinie, Puszczykowie czy Puszczykówku. Jak się okazuje, przyczyną zakłóceń jest awaria systemu sterowania ruchem kolejowym w Poznaniu.

Pociąg stojący na stacji w Mosinie w wyniku awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym

„PodróŻyj” czyli festiwal, który pobudza wyobraźnię!

W dniach 14-15 czerwca w Mosinie po raz drugi odbędzie się Festiwal Opowieści Podróżniczych PodróŻyj. Mieszkańcy będą mogli nie tylko posłuchać kolejnych opowieści o podróżach i przenieść się wraz z nimi w ciekawe zakątki, w tej edycji program przewiduje wiele dodatkowych atrakcji.

Podróżyj - Festiwal Opowieści Podróżniczych logo

Zawsze z myślą o innych. Tak działa Rotary Club Poznań – Puszczykowo

Doposażenie sal lekcyjnych, zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, obiady dla dzieci z ubogich rodzin – Rotary Club Poznań – Puszczykowo z miejscem spotkań w restauracji „Morena” w Mosinie na wiele sposobów wspiera nie tylko lokalną społeczność, ale również potrzebujących w różnych zakątkach globu. Poznaj razem z nami członków klubu i jego misję.

Rotary Club Poznań – Puszczykowo

Zbliża się sezon kąpielowy w regionie. Gdzie warto się wybrać?

Sezon kąpielowy to doskonała okazja, aby skorzystać z uroków natury i odpocząć nad wodą. Bez względu na to, czy preferujemy relaks lub aktywny wypoczynek, z pewnością w naszym regionie każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawiamy listę kąpielisk w powiecie poznańskim wraz z terminami ich otwarcia.

Kąpielisko Glinianki - 08.08.2022r.

Strażacy wydobyli motocykl crossowy z Kanału Mosińskiego

W ostatni weekend strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mosinie zostali wezwani do nietypowej akcji ratunkowej. Z Kanału Mosińskiego musieli wydobyć motocykl crossowy, który w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się w wodzie. Do sprawy odniósł się burmistrz gminy Mosina.

motocykl crossowy wydobywany z Kanały Mosińskiego

Wilki w Nadleśnictwie Konstantynowo: naturalni mieszkańcy naszych lasów

Od kilku lat obecność wilków na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo stała się czymś naturalnym i codziennym. Leśnicy z Konstantynowa traktują obecność tych drapieżników jako integralną część ekosystemu i coś „absolutnie naturalnego”.

Wilcza rodzina

Mosina wyemituje obligacje na 21,5 mln zł. „Historycznie największy dług gminy od roku 2006”

29 maja na IV Sesji Rady Miejskiej w Mosinie zostanie podjęta decyzja o dodatkowym zadłużeniu gminy na kwotę 21,5 milionów złotych.

emerytury pieniądze

Modernizacja Pomnika Pamięci na rynku w Mosinie

Gmina Mosina otrzymała dofinansowanie na modernizację Pomnika Pamięci Powstańców Wielkopolskich i Ofiar II wojny światowej, znajdującego się na Placu 20 Października w Mosinie. Inwestycja, która ma otrzymać blisko 200 tys zł dofinansowania, ma na celu nie tylko renowację pomnika, ale również poprawę sąsiadującej z obeliskiem infrastruktury.

Pomnik Pamięci Powstańców Wielkopolskich i Ofiar II wojny światowej na rynku w Mosinie