Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Elżbieta Bylczyńska | środa, 10 gru, 2014 | 1 Komentarz

Niezwykła jednomyślność nowej Rady Miejskiej Puszczykowa w wyborze przewodniczącego

W czwartek 27 listopada nowi radni Rady Miejskiej w Puszczykowie zostali zaprzysiężeni. Ślubowanie złożył także Andrzej Balcerek, dotychczasowy burmistrz miasta, wybrany w pierwszej turze wyborów samorządowych (uzyskał niecałe 52 proc. głosów). W tajnym głosowaniu nowa Rada wybrała swojego przewodniczącego, 14 radnych obecnych na sali oddało 14 głosów za wyborem na to stanowisko Małgorzaty Hempowicz.

Dotychczasowy przewodniczący i radny poprzednich kadencji – J. Szafarkiewicz nie uzyskał mandatu w tych wyborach wyborach. Małgorzata Hempowicz z dużym wzruszeniem przyjęła decyzję Rady.
– Jestem niezmiernie wzruszona, dziękuję za ten ogrom zaufania, postaram się was nie zawieść. Zdaję sobie sprawę z tego, jaka czeka mnie praca. Obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby miasto rozwijało się i piękniało dla dobra mieszkańców.
Wybrano również zastępcę przewodniczącego. Radni zgłosili trzech kandydatów: na Macieja Krzyżańskiego w tajnym głosowaniu zagłosowało trzech radnych, na Agatę Wójcik – trzech radnych i na Tomasza Potockiego – ośmiu. Tym samym Tomasz Potocki został zastępcą M. Hempowicz.
W punkcie wolne głosy został przeczytany list, protest mieszkańców Puszczykówka, dotyczący zabudowy wielkopowierzchniowej. Puszczykowianie nie zgadzają się w dalszym ciągu, aby powstały tam markety i powierzchnie handlowe oraz zabudowa deweloperska. Zwracając się do burmistrza mieszkańcy napisali: „Wierzymy, że zabezpieczy Pan Puszczykówko przed tą inwestycją. Apelujemy, aby nie legalizował Pan zabudowy supermarketów”.
Burmistrz Balcerek odpowiedział:
– Ja także otrzymałem to pismo. Obiekty, które miałyby powstać przy Moniuszki, Dworcowej, Solskiego nie otrzymały warunków zabudowy. Żaden deweloper nie dostał tych warunków, więc obawy zostały rozwiane, mieszkańcy nie muszą się martwić. Na wszystkie pytania w liście mieszkańcy otrzymają pisemną odpowiedź. (eb)

radni Rady Miejskiej w Puszczykowie zostali zaprzysiężeni

radni Rady Miejskiej w Puszczykowie zostali zaprzysiężeni

 

Andrzej Balcerek - burmistrz Puszczykowa

Andrzej Balcerek – burmistrz Puszczykowa

 

Puszczykowo - miasto ogród

Puszczykowo – miasto ogród

Napisano przez Elżbieta Bylczyńska opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Elżbieta Bylczyńska

Redaktor naczelna Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Wasze komentarze (1)

  • stary mieszkaniec
    piątek, 28 lis, 2014, 19:20:52 |

    DO REDAKCJI
    W czwartek 27 grudnia nowi radni Rady Miejskiej w Puszczykowie zostali zaprzysiężeni.
    Wkradł się chochlik chyba 27 listopada.

Skomentuj