Szeroko na Wąskiej 2013 – fotorelacja
11 sierpnia 2013 roku na ulicy Wąskiej w Mosinie odbyła się IX edycja plenerowej prezentacji twórców, amatorów, hobbystów, kolekcjonerów i artystów z Gminy Mosina i po raz pierwszy z gmin powiatu poznańskiego. Gościliśmy wystawców Puszczykowa, Lubonia, Tarnowa Podgórnego, Kleszczewa, Komornik, Murowanej Gośliny i Stęszewa.
Szeroko na Wąskiej
Zwiedzający prezentację podziwiali niezwykłą różnorodność i wielowątkowość ekspozycji zaskakującej bogactwem form i tematów. Pojawiły się klasyczne techniki artystyczne, jak malarstwo, rysunek, rzeźba, fotografia, ale też pozłotnictwo, płaskorzeźba na ramach, wikliniarstwo, rękodzieło: od prac szydełkowych, przez wyszywanki, po torby filcowe, ponadto biżuteria, decoupage, quiling, kompozycje kwiatowe, wyroby z masy solnej i papier mache albo gospodarstwo, pszczelarstwo, kroniki, roczniki gazet. Kolekcjonerzy prezentowali miniaturowe zamki i kościoły, karty pocztowe, monety, stare odbiorniki radiowe, patefony i minerały. Niektóre stoiska wyróżniały się prezentacją zbiorową osób związanych miejscem zamieszkania – jak Mieczewo czy Baranówko. Już tradycyjnie „Szeroko na Wąskiej” było okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i integracji pasjonatów i hobbystów.
A oto tegoroczni wystawcy:
- Aktywne Babki /Murowana Goślina/;
- Marta Andrzejewska – obrazy haftowane;
- Jadwiga Anioła – pisanki, wieńce dożynkowe;
- Automobilklub Wielkopolski Delegatura Mosina – symulator zderzenia, motoryzacja;
- Aniela Bartkowiak – malarstwo, prace szydełkowe;
- Wanda Bartmińska – ikony;
- Stanisława Bąk – koronki;
- Mosińska Biblioteka Publiczna – literacka twórczość mosiniaków;
- Damian Biernacki – monety;
- Małgorzata Błaszkiewicz – ikony, malarstwo sztalugowe /Luboń/;
- Jacek Bochiński – stare odbiorniki radiowe, patefony;
- Anna Borkowicz – biżuteria;
- Sylwester Chłodziński – rzeźba;
- Chór Emerytów i Rencistów – Zawsze Młodzi;
- Bożena Czechańska – rękodzieło /Murowana Goślina/;
- Maria Egel – prace filcowe;
- Bożena Gadzińska – portrety;
- Gazeta Mosińsko-Puszczykowska – roczniki gazet;
- Beata Gendosz – malarstwo olejne;
- Maria Gowarzewska – ceramika, grafika /Kleszczewo/;
- Grupa Inicjatywna Baranówko – dokumentacja środowiska;
- Grupa Rękodzieła Artystycznego /Stęszew/;
- Adam Habdas – agaty; Grażyna Hipś – malarstwo;
- Marianna Iwińska – rzeźba w drewnie;
- Izba Muzealna – Kanał Mosiński;
- Jasińska Ewelina – quilling;
- Maria Jaśkiewicz – malarstwo, pozłotnictwo, płaskorzeźba;
- Katarzyna Jóźwiak – hafty, koronki;
- Helena Karbowa – koronki;
- Anna Kędziora – malarstwo, kartki, fotografia;
- Szymon Kędziora – grafika;
- Klub Bab Wspaniałych – obrazy igłą malowane;
- Edward Kłonkowski – rzeźba w drewnie;
- Jarosław Koperski – foto portrety;
- Monika Kosicka – radosna twórczość;
- Maria Kosmowska – malarstwo;
- Grzegorz Kosowski – gospodarstwo;
- Bożena Krawczyk – koronki, tkactwo, gobelin;
- Kreacja 2000 – konfekcja;
- Marek Krupa – modele kartonowe;
- Marek Kubiak – wiklina, linoryt, zielniki /Puszczykowo/;
- Mateusz Kujawa – malarstwo;
- Urszula Labrzycka – igła i szydełko naszym hobby;
- Teodozja Ludwiczak – hafty /Grzybno/;
- Janina Machnik – prace szydełkowe;
- Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia – rekonstrukcja historyczna;
- Teresa Magdziarek – malarstwo, portrety;
- Halina Malkowska – malarstwo;
- Jadwiga Michalak – rękodzieło /Murowana Goślina/;
- Mieczewo.com – regionalna;
- Zespół Folklorystyczny „Modrzanki” /Stęszew/;
- Mosiński Ośrodek Kultury – ceramika, plastyka;
- Mosiński Chór Kościelny – kroniki;
- Mosiński Klub Motocyklowy – prezentacja;
- Urszula Nieborak – malarstwo /Luboń/;
- Marta Nowak – zabawki ekologiczne;
- Włodzimierz Nowak – kolekcja rozmaitości /Kórnik/;
- Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska – zamiana książek;
- Jolanta Ossowska – patchwork;
- Anita Pietrzak – wytwory papierowe;
- Zygmunt Pniewski – znak zodiaku – ryby;
- Aleksandra Pruchniewska – karty pocztowe;
- Henryk Pruchniewski – miniatury pomników;
- Wojewódzki Związek Pszczelarzy, Koło Mosina-Puszczykowo – miody i wytwory z wosku pszczelego;
- Melania Puziak – rękodzieło /Murowana Goślina/;
- Dominika Romińska – rzeźba;
- Remigiusz Roszak – modele z plasteliny;
- Maria Silska – malarstwo, pastele;
- Hanna Siputa – prace szydełkowe;
- Agnieszka Skowalczyńska – malarstwo, biżuteria;
- Lucyna Smok – portrety, ikony;
- Krzysztof Sprenger – fotografia przyrodnicza;
- Piotr Stanik – modele okrętowe;
- Anna Stawna – ikony;
- Ewelina Stoińska – prace szydełkowe;
- Emilia Stolarczyk – malarstwo;
- Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki – Biblioteka Ziemi Mosińskiej;
- Sznurrrino – Agnieszka Szablewska – biżuteria /Tarnowo Podgórne/;
- Dorota Szczepaniak – tkaniny i stroje etniczne /Puszczykowo/;
- Łukasz Szulc – pokaz sztuki walki;
- Sylwia Szymkowiak – patchwork;
- Tosmak – piekarnictwo;
- Elżbieta Tylińska – malarstwo;
- Barbara Walkowiak – malarstwo, patchwork;
- Joanna Wegnerowicz – biżuteria;
- Waldemar Wiązek – wykopaliska;
- Avangarden – Fabryka bukietów – Sylwia Wieczorek – kwiaciarstwo;
- Anna Wykowska – ikony; Maria Zacharzewska – rękodzieło;
- Łukasz Zacharzewski – decoupage;
- Barbara Zaporowska – malarstwo;
- Piotr Zawadzki – torby filcowe;
- Bożena Zellner – rękodzieło /Murowana Goślina/;
- Zespół Gitarzystów – Mosiński Ośrodek Kultury;
- Zespół Wokalny MY – Mosiński Ośrodek Kultury;
- Dorota Żuchowska – opakowania dla miłośników natury.
Tagi: Automobilklub Wielkopolski Delegatura Mosina, Baranówko, gmina Mosina, Komorniki, Koło Pszczelarzy, Luboń, Śrem, Stęszew, Szeroko na Wąskiej