Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | niedziela, 8 lip, 2012 |

Burmistrz Puszczykowa z absolutorium

19 czerwca 2012 roku Burmistrz Puszczykowa Andrzej Balcerek otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2011 rok. 13 Radnych głosowało za udzieleniem absolutorium, jeden wstrzymał się od głosu. Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania miejskiego budżetu.

Andrzej Balcerek

Andrzej Balcerek burmistrz Puszczykowa

Andrzej Balcerek burmistrz Puszczykowa

Jak powiedział nam  A. Balcerek, otrzymanie od radnych absolutorium, jest sygnałem, że dobrze wykonuje powierzone mu obowiązki.

Zgodnie ze sprawozdaniem dochody miasta zostały wykonane na poziomie 28,76 mln zł, czyli 96,5%, a wydatki na poziomie 28,8 mln zł, czyli 93,7%. Do najważniejszych wydatków w 2011 roku należały: zakończenie budowy ul. Gołębiej, budowa ul. Wrzosowej, uregulowanie zobowiązań za rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 oraz budowa przytuliska dla psów zrealizowana wspólnie z gminą Komorniki.

Burmistrz Balcerek bardzo cieszy, że mimo, iż miniony budżet był bardzo trudny udało się go wykonać, a nawet znacznie zmniejszyć deficyt, z planowanego 900 tysięcznego do zaledwie 36 tys. zł. Dodatkowo w minionym roku wydatki miasta na niektóre zadania wzrosły. Wyższe o około 400 tys. zł były m.in. wydatki na oświatę związane z ustawowymi podwyżkami wynagrodzeń oraz na obsługę długu w związku ze znacznym wzrostem zadłużenia w 2010 r. o 229 tys. zł. (red.)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.4/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo