Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | sobota, 16 lis, 2013 | 1 Komentarz

Hattrick Vanessy Machnickiej

Po raz trzeci z rzędu zawodniczka naszej Akademii Judo Poznań, Vanessa Machnicka wygrała Puchar Polski Juniorek Młodszych w Judo, który odbył się w Bytomiu.

Vanessa rywalizująca w wadze do 48 kg nie dała szans swoim przeciwniczkom w zdobyciu złotego medalu. Chwilę niepokoju  przeżyliśmy, gdy w pierwszej walce przeciwniczka z Krakowa założyła Vanessie dźwignię, lecz  nasza zawodniczka wyszła obroną ręką z tego ataku i chwilę później rzuciła przeciwniczkę na Ippon.

Druga walka odbyła się z zawodniczką – Izabelą Sochą, był zacięty bój i kolejny skuteczny atak na Ippon Soi Nage, i awans do półfinału. Tam też już czekała odwieczna rywalka z Krakowa – Karolina Bobilewicz. Zmieniona koncepcja na tą walkę przyniosła efekt – Vanessa znalazła się w finale Pucharu Polski, gdzie nie dała już żadnych szans zawodniczce z Czarnych Bytom i po kilku sekundach została triumfatorką kolejnego Pucharu Polski.

W nowej wadze natomiast wystąpiła Oliwia Gawron, która walczyła w +70kg, gdzie dobrze poradziła sobie  zawodniczkami tej kategorii wagowej. Po pierwszej wygranej walce i przegranych dwóch kolejnych ciężkich bojach Oliwia uplasowała się na miejscu piątym.
Młodziutka Agata Szafran nie miała szczęścia w losowaniu i po dwóch przegranych pojedynkach odpadła z Pucharu.
Życzymy dalszej wytrwałości w doskonaleniu siebie. Rozwój zawodniczek wspiera Urząd Miasta Poznań.

Radosław Miśkiewicz

miskiewicz@akademiajudo.pl

Hartrick vanessy

Hartrick vanessy

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 6.5/10 (Głosujących: 13)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo