Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | sobota, 13 lip, 2013 |

Opatrzność Boża nas poprowadzi, bądźmy dobrej myśli

W niedzielę 7 lipca 2013 roku mieliśmy okazję uroczystego spotkania z wyjątkowym gościem – J. Em. Kardynałem Marianem Jaworskim. To już trzeci raz zawitał do Puszczykowa ten wielki przyjaciel błogosławionego Jana Pawła II.

Wizyta w Puszczykowie

Pierwsza wizyta odbyła się 15 maja 2011 roku jako dziękczynienie za beatyfikację JP II i poświęcenie Sali im. Jana Pawła II w Puszczykowie, w następnym roku 16 października przeżywaliśmy wprowadzenie do kościoła św. Józefa relikwii Błogosławionego i teraz – jakże uroczyste nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Puszczykowa. Przeżyliśmy dwa dni spotkań i rozmów z emerytowanym już dziś metropolitą lwowskim, także licznymi gośćmi, którzy zjechali na tę okazję do Puszczykowa. W niedzielę, po  poświęceniu nowej części domu parafialnego, ks. kardynał posadził pamiątkowe drzewo – czerwony (kardynalski) buk. Także pobłogosławił i poświęcił w kościele nowy obraz Jezusa Miłosiernego. Mając to wszystko w pamięci, będziemy dzięki temu pielęgnować wspomnienie przyjaciela, jakim stał się dla nas jego eminencja, dziękując Opatrzności Bożej za dar spotkania tak zacnego kapłana w naszym życiu.

spotkanie z Kardynałem Marianem Jaworskim

spotkanie z Kardynałem Marianem Jaworskim

Msza św. koncelebrowana była dziękczynną modlitwą w intencji władz miasta Puszczykowa za przyznany tytuł kardynałowi. Oficjalna część uroczystości wręczenia tytułu Honorowego Obywatela odbyła się w Sali im. Jana Pawła II, z udziałem gości m.in.: z Ukrainy – ks. dziekana Kazimierza Halimurki, o. Andrzeja Wichowskiego – Prowincjała  Zgromadzenia Ducha Św., kapłanów, ojców i sióstr z bratnich, puszczykowskich zakonów, burmistrza i przedstawicieli Rady Miasta, prezesa i członków Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II, a także rodziny ks. kardynała i licznych wiernych, mieszkańców Puszczykowa. Było wiele miłych i gorących gratulacji, i podziękowań, wzruszających słów i pamiątek w postaci, medali, fotografii, wycinków prasowych. Były okolicznościowe kartki wydane przez Pocztę Polską, upamiętniające to wydarzenie. Całej uroczystości towarzyszyła promocja albumu, autorstwa prof. Zenona Błądka, naszego parafianina, poświęcona życiu i drodze kapłańskiej j. em. ks. Marianowi Kardynałowi Jaworskiemu. To jest przepiękne wydanie, zawierające ponad 400 stron dobrej wiedzy, tak mało nam znanej, ale i ok. 1000 ilustracji, w znacznej części pochodzących z prywatnych zbiorów kardynała. Każdy uczestnik podczas poniedziałkowego spotkania chciał kupić książkę i zdobyć podpis kardynała i autora zarazem. To był czas opowieści o życiu na Ukrainie, o odradzaniu się tamtejszego Kościoła, także ciężkiego życia kapłanów i ludzi, tamtejszych „budowniczych”. Po relacji ks. Kazimierza Halimurki, prawie zawiązała się grupa chętnych na wyjazd z pielgrzymką w tamte strony. Lwów, Stanisławów i inne ciekawe miejsca czekają… Jak mówił ks. kardynał Opatrzność Boża nas poprowadzi,  bądźmy dobrej myśli!

Jolenta Strabel

spotkanie z Kardynałem Marianem Jaworskim - widzowie

spotkanie z Kardynałem Marianem Jaworskim – widzowie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj