Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 14 gru, 2013 | komentarze 2

Stadion z prawdziwego zdarzenia

Ma niebieską bieżnię. Można na nim biegać, rzucać i skakać. W Puszczykowie, w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika otwarto nowy stadion lekkoatletyczny, który kosztował 3,7 mln złotych.

Stadion lekkoatletyczny w Puszczykowie

Uczniowie oraz lekkoatleci klubu Juvenia Puszczykowo czekali na taki stadion od lat. Tamtejsze liceum ogólnokształcące prowadzi bowiem klasy sportowe ze specjalnością lekkoatletyka, a od dwóch lat funkcjonuje tam także gimnazjum sportowe – razem 340 uczniów. Stadion z prawdziwego zdarzenia był więc jednym z najbardziej pożądanych obiektów szkoły.

stadion lekkoatletyczny Puszczykowo fot. Starostwo Powiatowe

stadion lekkoatletyczny Puszczykowo fot. Starostwo Powiatowe

W uroczystości wzięło udział wielu oficjeli, m.in. starosta poznański Jan Grabkowski, który wystąpił w roli startera do pierwszego biegu na nowym tartanie, burmistrz Puszczykowa Andrzej Balcerek, w młodości lekkoatleta i wychowanek tegoż liceum, burmistrz Kórnika Jerzy Lechnerowski, za-ca burmistrza Mosiny Waldemar Krzyżanowski, szef wielkopolskiej PO poseł Rafał Grupiński, poseł Arkady Fiedler i wiele innych osób, a także nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół, wśród których nie zabrakło Anny Jagaciak, utalentowanej skoczkini w dal i trójskoku, wielokrotnej medalistki wielu prestiżowych imprez sportowych.

stadion z prawdziwego zdarzenia - otwarcie, meta

Meta symbolicznego biegu po bieżni nowego stadionu

Jak z radością ogłaszał Przemysław Budzyński, dyrektor Zespołu Szkół w Puszczykowie efekt końcowy jest wyśmienity. Budowę stadionu sfinansowano z budżetu Powiatu Poznańskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace rozpoczęły się pod koniec roku 2012. Na stadionie znajdują się: bieżnia okrężna 4-torowa o długości 300 m z 6-torową bieżnią prostą o dystansie 100 i 110 m, dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie skocznie do skoku o tyczce, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Wewnątrz bieżni znajduje się boisko trawiaste do gry w piłkę nożną. Kompleks ma także trybuny dla 124 kibiców. W ramach inwestycji zagospodarowano przyległy teren: ogrodzenie, zieleń, chodniki i małą architekturę.

Wcześniej remont przeszedł internat przy Zespole Szkół w Puszczykowie, w którym podczas zawodów i zgrupowań mogą mieszkać zawodnicy – maksymalnie 60 osób. W ubiegłym roku remont przeszła także stołówka, zaplecze sportowe, warsztaty i pomieszczenia magazynowe. Zawodnicy mają też do dyspozycji doskonałe zaplecze. W części piwnicznej znajdują się: szatnie męskie, siłownia, pomieszczenia odnowy biologicznej, wyposażone w „jacuzzi”, saunę, prysznice i toaletę.

Za budowę stadionu w Puszczykowie Powiat Poznański został nagrodzony w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu organizowanym przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej, w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę”.

Celem konkursu jest m.in. promocja samorządów szczególnie zaangażowanych w rozwój infrastruktury sportowej oraz popularyzowanie dobrych praktyk w relacjach inwestor, projektant, wykonawca i administrator obiektu.

Powiat Poznański otrzymał wyróżnienie INWESTOR NA MEDAL 2013 (przyznawany jednostkom publicznym) za wyjątkowe zaangażowanie i efektywne działania na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w powiecie, ze szczególnym uwzględnieniem budowy stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Puszczykowie. (red.)

stadion lekkoatletyczny - projekt - widok z góry

stadion lekkoatletyczny – projekt – widok z góry

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • misza_mi
  środa, 18 gru, 2013, 8:49:21 |

  „jacuzzi” nie zostało zrealizowane, a w obecnej chwili nie ma możliwości żeby je zainstalować (niecka nie zmieści się w żadnym otworze drzwiowym) bo wbrew uwagom projektantów nie zrobiono tego podczas budowy- kiedy taka możliwość była.

  • alex
   środa, 18 gru, 2013, 13:34:46 |

   Zostało zrealizowane. Możesz sprawdzić.

Skomentuj