Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Czytelnicy GMP | czwartek, 2 lip, 2015 |

Jak sprytnie unikać pułapek w związku z wynajmem auta?

Przed wynajmem auta zarówno w swoim kraju czy za granicą konieczne staje się stosowanie dobrych rad osób posiadających doświadczenie w tym zakresie. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie i lepiej skorzystać z pomocnych wskazówek.

Wynajem auta w wypożyczalni samochodów Gdańsk, niekiedy staje się koniecznością. W końcu ciężko jest podróżować kilkaset kilometrów prywatnym samochodem – wiąże się to ze sporym stresem już nie wspominając o wydatku jakim jest zakup benzyny. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na przejazd pociągiem lub przelot samolotem do swojego miejsca docelowego i tam wypożycza auto na czas pobytu. Niekoniecznie w grę wchodzi wyłącznie zagranica. W Polsce podobne rozwiązanie również cieszy się dużą popularnością, np.: w okresie letnim w Gdańsku.

Dokładnie przeczytaj umowę wynajmu
Wnikliwe przeczytanie szczegółoych warunków świadczenia usług staje się warunkiem koniecznym. Każdy z nas doskonale wie dużo mogą kosztować błędy spowodowane pochopnym podpisaniem umowy. Upewnij się, że treść umowy jest dla Ciebie jasna a jeżeli niektóre aspekty budzą Twoje wątpliwości, nie podpisuj jej. Pamiętaj o tym, że wielu dostawców oferuje możliwość wykupienia wielu pakietów, które różnią się zakresem usług oraz ceną. Dlatego też konieczne jest sprawdzenie co wchodzi w cenę wynajmu u dostawcy. Zweryfikuj informacje odnoszące się do postanowień dotyczących paliwa.

Sprawdź zakres ubezpieczenia
W cenie wynajmowanego auta zazwyczaj masz wliczoną kwotę za OC, ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka oraz ubezpieczenie od kradzieży. Udział własny na wypadek szkody w większości przypadków jest wysoki. Dlatego też w chwili wynajmowania samochodu najemcy proponowane jest dodatkowe ubezpieczenie, które obniża lub obejmuje kwotę udziału własnego na wypadek uszkodzenia auta. Zastanów się zanim zaakceptujesz podobną możliwość, ponieważ to ubezpieczenie jest kosztowne.

Ważną rzeczą, o której musisz również pamiętać to triki sprzedażowe osoby, od której odbierasz auto. Część wynagrodzenia agenta to prowizja od sprzedaży dlatego też będzie chciał sprzedać Ci dodatkowe opcje. Mogą być Ci proponowane opcje ubezpieczenia bagażu czy ubezpieczenie od wypadków. Firmy często proszą o wpłacenie kaucji, do czego używa się zwykle karty kredytowej. Jest to również dobre rozwiązanie dla klienta, ponieważ kwota kaucji nie zostaje zamrożona na karcie debetowej w czasie wynajmu auta, więc masz ją stale do dyspozycji. Z kaucji pobierana jest opłata, w chwili uszkodzenia auta. Inne opłaty, które mogą zostać Ci naliczone to, np.: opłata nalicza za brak uzupełnionego baku paliwa przed zwrotem auta. Będziesz w stanie uniknąć tych wszystkich kosztów jeżeli tylko zapoznasz się z warunkami umowy przed jej podpisaniem.

Wynajem auta a opcje dodatkowe
Nawigacja GPS, fotelik dla dziecka, bagażnik na rower to dodatkowe produkty, które za stosowną opłatą możesz wynająć do auta. Podstawowy pakiet ich nie uwzględnia, więc koniecznie zapoznaj się z cennikiem świadczonych usług. Znacznie bardziej opłaca się zabrać ze sobą własny sprzęt aniżeli go wynajmować. Tym sposobem możesz obniżyć koszty wakacyjnego budżetu.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Exel – Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lidera branży na terenie woj. Pomorskiego

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj