Na co chorowali poznaniacy w 2014 roku

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu informuje, że w 2014 roku najwięcej zarejestrowano zachorowań na grypę i grypopodobne – 54.442 (26.457).

Na odrę –  66, ospę – 5.343 (4.764), szkarlatynę – 532 (771), różyczkę – 158 (2.272), krztusiec  – 33 (51), boreliozę – 88 (71), meningokoki – 2 (3), malarię – 1 (2), lambliozę – 6, listeriozę – 5, kleszczowe zapalenie mózgu – 1.

Nowo wykrytych zakażeń HIV zarejestrowano – 67 (84), a na AIDS zachorowały –  4 (12).

Zarejestrowano 38 przypadków kiły,  w tym 9 zakażeń  rzeżączką.

W nawiasach dane za 2013 rok.

 

Cyryla Staszewska

Rzecznik prasowy

PSSE w Poznaniu

517 250 506

 

Autor Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Sprawdź również

Partnerzy wydarzenia przygotowali dodatkowe atrakcje dla najmłodszych

Od Dnia Dziecka po Bałtyk – Koleje Wielkopolskie rozpędzają lato pełne atrakcji

Radość, uśmiechy i kolejowe emocje – tak wyglądał wyjątkowy Dzień Dziecka zorganizowany 1 czerwca 2026 …

Jeden komentarz

  1. Na co chorowali mosińscy zastępcy po wyborach!

Dodaj komentarz