Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 30 maj, 2017 |

Uwaga – burze!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: w naszym regionie spodziewane są burze z porywistym wiatrem i ulewnym deszczem. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

Uwaga – nadciągają burze!

W ostatnich dniach doświadczyliśmy prawdziwie letniej pogody. Warunki sprzyjały plażowaniu i wszelkim formom aktywności na świeżym powietrzu. Pogoda jednak załamuje się z godziny na godzinę, a co za tym idzie – pojawiają się niebezpieczeństwa związane z występowaniem burz i opadów deszczu. Publikujemy ostrzeżenia i apelujemy o zachowanie ostrożności.

Komunikat: prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad.

Ważność komunikatu: od 2017-05-30 12:00:00 do 2017-05-31 02:00:00.

W tym czasie spodziewane są miejscowe burze o dużym natężeniu, podczas których deszcz może być ulewny oraz połączony z porywistym wiatrem i gradem. Podczas burz może spaść do 50 mm deszczu, grad o średnicy do 5 cm, a wiatr w porywach osiągać do 100 km/h. Możliwe są trąby powietrzne. Gwałtowne zjawiska mogą powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. Ulewy mogą powodować podtopienia.

Jak zachować się podczas burzy?

Należy pamiętać, by przed burzą właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe i inne przedmioty znajdujące się na zewnątrz, np. na balkonach. Osoby, które burza zastanie w aucie, powinny natychmiast zjechać na parking lub pobocze drogi z dala od pojedynczych drzew, tablic reklamowych i linii energetycznych. Należy uważać, by nie parkować nad studzienkami ściekowymi. Nie należy też opuszczać samochodu, sprawdzić tylko, czy drzwi i okna są w nim szczelnie zamknięte. Amatorzy sportów wodnych powinni zejść na ląd, gdy tylko pojawią się pierwsze symptomy burzy. Biwakujący nad brzegami jezior czy rzek powinni natychmiast przenieść obóz w bezpieczniejsze miejsce. Zagrożeniem dla życia i zdrowia jest też schronienie się przed burzą np. pod drzewem, w pobliżu wysokiego masztu i komina oraz przebywanie pod linią tramwajową i linią wysokiego napięcia.

www.gismeteo.pl

źródło: IMGW-PIB, TwojaPogoda.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.0/10 (Głosujących: 19)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo