Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Wojtek Pierzchalski | czwartek, 16 kwi, 2020 | 1 Komentarz

Maseczki dla mieszkańców Puszczykowa. Po dwie na domostwo

Burmistrz Puszczykowa – Andrzej Balcerek zapowiedział dziś, że po dwie maseczki trafią do każdego domostwa w mieście. Miasto zamówiło ich 7 tysięcy.

– Maseczki sukcesywnie będą dystrybuowane do Państwa z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków ostrożności – czytamy w komunikacie burmistrza Puszczykowa. W ostatnich dniach maski trafiły już do puszczykowskich seniorów. Dzisiaj miasto zapowiedziało maseczki dla każdego gospodarstwa domowego. Każde domostwo nie oznacza jednak, że maski trafią do wszystkich.

W dalszej części komunikatu czytamy, że do każdego gospodarstwa domowego dostarczone zostaną dwie maseczki. Co z pozostałymi osobami? – Maseczki, które wysyłamy są przeznaczone dla tych domowników, którzy faktycznie muszą wyjść z domu: do sklepu czy do urzędu. Cały czas zachęcamy do pozostania w mieszkaniach i wychodzenia tylko w niezbędnych sytuacjach – mówi mi Maciej Dettlaff, sekretarz miasta Puszczykowo.

Na razie Puszczykowo nie planuje rozsyłania maseczek do wszystkich. Miasto ma jednak dostosowywać zamówienia do potrzeb mieszkańców – Na bieżąco monitorujemy potrzeby w zakresie zaopatrzenia w maski – mówi Maciej Dettlaff – Przypominamy też, że twarzy nie trzeba zasłaniać maską – możemy użyć np. szala – dodaje. Póki co Puszczykowo zamówiło około 7 tysięcy maseczek, które dotrą do mieszkańców w najbliższy weekend.

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Wasze komentarze (1)

  • Senoirka
    niedziela, 19 kwi, 2020, 18:40:27 |

    … „w ostatnich dniach maski trafiły do puszczykowskich seniorów” i tu sprostowanie:do Koła Emerytów i Rencistów. Najbliższy weekend minął,a maseczek w skrzynce na listy nie znalazłam ,miało być po dwie na domostwo.

Skomentuj