Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | poniedziałek, 22 lis, 2021 | 1 Komentarz

Dawna Sala ślubów idzie pod młotek. Gmina planuje sprzedać budynek

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Mosinie (25.11) radni zadecydują o zbyciu nieruchomości, w której przez wiele lat funkcjonowała m.in. Sala Ślubów.

Nieruchomość znajduje się w okolicy tunelu drogowego, przy ulicy Śremskiej 14. Jeśli uchwała o zbyciu nieruchomości zostanie przegłosowana, Gmina Mosina będzie próbowała sprzedać ją w trybie przetargu.

Na działce o powierzchni 0,1292 ha znajduje się trzykondygnacyjny budynek mieszkalno – usługowy wraz z garażem, które były w części użytkowane jako budynki użyteczności publicznej (sala ślubów Urzędu Stanu Cywilnego, przychodnia lekarska, poradnia psychologiczno- pedagogiczna), a w części jako lokale mieszkalne. – Obecnie budynek jest, z wyjątkiem jednego lokalu mieszkalnego (będącego przedmiotem umowy najmu), niezagospodarowanym pustostanem, co powoduje jego niszczenie. Nieruchomość stała się zbędna Gminie Mosina – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Jak dowiadujemy się z projektu uchwały, w związku z zaplanowaniem w budżecie Gminy Mosina wpływu środków ze sprzedaży nieruchomości gminnych, które stanowić będą dochód umożliwiający realizację zadań gminy, po uzyskaniu zgody Rady Miejskiej w Mosinie rozpoczęta zostanie procedura przygotowywania przedmiotowej nieruchomości do sprzedaży.

Sala Ślubów w najbliższych latach będzie funkcjonowała w drugim budynku urzędu przy ulicy Dworcowej 2.

Budynek przy ulicy Śremskiej 14 - Dawna Sala Ślubów w Mosinie

Budynek przy ulicy Śremskiej 14 – Dawna Sala Ślubów w Mosinie

Budynek przy ulicy Śremskiej 14 - Dawna Sala Ślubów w Mosinie

Budynek przy ulicy Śremskiej 14 – Dawna Sala Ślubów w Mosinie

Urząd w Mosinie. Druga siedziba urzędu miejskiego w Mosinie.

Druga siedziba urzędu miejskiego w Mosinie. W budynku tym znajduje się obecnie Sala Ślubów, przeniesiona z ulicy Śremskiej

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.8/10 (Głosujących: 5)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Elżbieta
    poniedziałek, 22 lis, 2021, 14:46:38 |

    No i bardzo dobrze, ten budynek nie jest w ogóle reprezentacyjny a jego utrzymanie to pewne ogromne koszty. Fajny budynek usługowy (przychodnia, gabinetu itd) lub mieszkania pod wynajem.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +2 (Głosujących: 8)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo