Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 17 gru, 2021 | 1 Komentarz

Pochodząca z Puszczykowa Katarzyna Radwan-Cho w światowej elicie sędziów!

Ogromny, światowy sukces pochodzącej z Puszczykowa Katarzyny Radwan-Cho! Dołączyła jako pierwsza polska sędzia tenisa do grona arbitrów z możliwie najwyższymi uprawnieniami na świecie – Gold Badge Chair Umpire.

Po szczeblach kariery sędziowskiej pnie się już od 2006 roku, kiedy jako 16-latka zadebiutowała jako sędzia liniowy na turniejach lokalnych. Do grona sędziów na skalę międzynarodową dołączyła w 2013 roku, kończąc fińską szkołę ITF Level 2 w Vierumaki. W 2016 na szkoleniu w Wiedniu zdobyła uprawnienia ITF Bronze Badge, a w 2018 roku zdobyła tzw. Srebrną Blaszkę, co już jest ogromnym wyróżnieniem w świecie sędziów. Teraz Katarzyna Radwan-Cho otrzymała tzw. Złotą Blaszkę, dołączając jednocześnie do bardzo wąskiego grona najwyższej klasy sędziów stołkowych [sędzia główny w tenisie – przyp.red.].

Co ciekawe, nie jest to tytuł dożywotni, można go stracić, dlatego by sędziować na najwyższym poziomie, trzeba się cały czas rozwijać. W wywiadzie udzielonym w 2019 roku dla „Tenis Magazynu” Katarzyna opowiadała, jaką drogę trzeba przejść, by otrzymać najwyższe wyróżnienia w tym zawodzie: – Na każdym turnieju jesteśmy oceniani przez sędziego z wyższymi uprawnieniami lub przez supervisora. Dostajemy oceny zarówno opisowe, jak i zwykłe liczbowe. Omawiane są zarówno mocne strony sędziego, jak i to, nad czym należy popracować. Ocena przysyłana jest do Międzynarodowej Federacji Tenisowej i ma to następnie wpływ na dalszy rozwój kariery. Raz do roku, w grudniu, dochodzi do spotkania przedstawicieli najwyższego gremium sędziowskiego ITF, ATP i WTA, które po przeanalizowaniu profilów poszczególnych sędziów, przyznają srebrną bądź złotą blachę.

Katarzyna Radwan-Cho, zdj. Tenismagazyn.pl

Katarzyna Radwan-Cho, zdj. Tenismagazyn.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

Skomentuj