Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Weronika Zwierzchowska | piątek, 5 mar, 2021 |

Sukcesy młodych judoków!

Zwinność, szybkość i wytrzymałość to zalety, jakie wynikają z trenowania judo, dzięki którym młodzi sportowcy z Akademii Judo wzięli udział w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Opolu oraz reprezentowali Polskę w zawodach European Open w Pradze. Szczęście dopisało Elizie Wróblewskiej, która zajęła 7 miejsce w międzynarodowej rywalizacji. Juniorzy biorący udział w opolskim konkursie wrócili z 4 medalami.

Na zawody w Pradze, które odbywały się 27 i 28 lutego, zostało powołanych 28 zawodników z Polski. Do rywalizacji stanęło w sumie 300 zawodników z 23 krajów. Pierwszy w tym roku, międzynarodowy start, dostarczył zawodnikom w składzie Eliza Wróblewska, Agata Szafran, Kacper Kubiak wiele emocji i doświadczenia – Pomimo rywalizacji atmosfera na zawodach była miła i koleżeńska – opowiada Kacper Kubiak, reprezentant Akademii Judo.

W Opolu wystartowało 9 zawodników reprezentujących akademię – Piotr Muszyński, Natalia Stokłosa, Monika Olejnik, Natalia Nowaczyk, którzy zdobyli srebrne i brązowe medale oraz Jakub Mrozek, Olga Jarmuż, Yurii Kalinchyk, Dzmitry Zelianko i Oleksander Kovbasiuk. Zawodnicy pokazali wysoki poziom przygotowania wśród juniorów na arenie Polski.

Akademia Judo rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku. Zajęcia prowadzone są w między innymi Poznaniu i Murowanej Goślinie, ale też w Mosinie, Czapurach i Luboniu. Na treningach mile widziane są dzieci od 3 roku życia. – W zajęciach może trenować każdy, prowadzimy je dla najmłodszych, ale mamy też zajęcia dla osób starszych, a także dla osób z niepełnosprawnościami: w stopniu lekkim i średnim. – mówi Adrianna Zielińska z Akademii Judo.

Jednym z największych zagrożeń dla organizmu są upadki, dlatego podstawową kompetencją, jaką nabywa każdy zawodnik judo, to umiejętność prawidłowego upadania, która przydaje się na co dzień w niebezpiecznych i nieprzewidywalnych sytuacjach.

Judo w młodych zawodnikach wykształca nie tylko sprawność fizyczną, ale też spostrzegawczość, odwagę i koncentrację. – Judo uczy samodzielności, rozwiązywania problemów. Dzieci stają się samodzielne, rozumieją zasady fair play oraz poszanowania zawodników, trenerów i każdej innej osoby – kontynuuje Adrianna Zielińska.

Akademia swoimi treningami zakłada wypracowanie technik walki judo, kształtowanie charakteru ze względu na panującą w tej dyscyplinie etykietę oraz ćwiczenia usprawniające, korekcyjne i gimnastyczne. – Uprawianie judo poleciłbym każdemu, ponieważ jest to ogólnorozwojowy sport – dodaje Kacper Kubiak.

Akademia Judo - Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Opolu  Akademia Judo - Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Opolu

Akademia Judo - Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Opolu

Napisano przez Weronika Zwierzchowska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Skomentuj