Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 12 sty, 2021 | komentarze 3

W puszczykowskiej hali powstanie punkt szczepień przeciwko Covid-19?

11 stycznia halę widowiskowo-sportową w Puszczykowie wizytował dyrektor Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Piotr Wiśniewski. W mieście powstanie dodatkowy punkt szczepień przeciwko Covid-19?

Obecnie w szpitalu w Puszczykowie trwają szczepienia „grupy 0” czyli członków personelu medycznego. Na terenie placówki uruchomione zostaną także szczepienia przeciwko Covid-19 dla kolejnych grup w przychodni „Medicor”.

Wczoraj halę widowiskowo-sportową przy ul. Podgórnej w Puszczykowie odwiedził natomiast dyrektor Stowarzyszenia Metropolia Poznań właśnie pod kątem zorganizowania tam kolejnego punktu szczepień. Teraz warunki lokalowo-techniczne obiektu muszą zostać pozytywnie ocenione przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Sanepid. Od decyzji NFZ uzależnione jest utworzenie dodatkowego punktu szczepień w puszczykowskiej hali.

Punkty szczepień organizowane są także w tzw. szpitalach tymczasowych. Jeden z takich punktów zaczął działać w poniedziałek na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dziennie może się tam zaszczepić ponad 500 osób.

Hala widowiskowo - sportowa w Puszczykowie - budynek

Hala widowiskowo – sportowa w Puszczykowie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Polska to niekończący się czeski film na żywo
  środa, 13 sty, 2021, 3:34:49 |

  Jest program dla 80 plus, 70 plus. A co dalej? Czy ludzie w wieku 69 lat będą się szczepić razem z 25 latkami? Czy moze będą jeszcze kolejne grupy tworzone.

 • Mosinianin
  środa, 13 sty, 2021, 17:58:10 |

  Tak jest w planach grupa świadomych – to ci co czytają i wyciągają wnioski i są ostrożni w stosunku do szczepionki, za którą Pfizer nie ponosi odpowiedzialności.
  https://www.rp.pl/artykul/577170-Pfizer-kontra-nigeryjski-prokurator-.html

 • Badylarz
  sobota, 16 sty, 2021, 0:16:18 |

  W Mosinie mają szczepic na placu między ul.Leszczynska, a ul. Strzelecka (dokładnie tam gdzie miała być miejska łaźnia) ale dopiero we wrześniu (tak jak szczepi się psy na wscieklizne).
  GDZIE JEST DEKODER?

Skomentuj