Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | niedziela, 18 lip, 2021 |

Żabno: Pozalewane gospodarstwa i teren wokół stacji paliw

Burze i ulewne deszcze oszczędziły tym razem centrum Mosiny. Inna sytuacja miała miejsce w oddalonym 8 km od Mosiny Żabnie, gdzie strażacy-ochotnicy musieli ratować stację paliw przed zalaniem.

Jak podają dziennikarze portalu Tydzień Ziemi Śremskiej na terenie Żabna i okolic spadło aż 37 litrów deszczówki. Mieszkańcy wsi własnymi siłami postarali się o to, żeby woda nie zalewała ich gospodarstw, ale niekiedy było to niemożliwe i na pomoc ruszyli strażacy. Ochotnicy z Żabna wysłani zostali na miejscową stację paliw, gdzie woda niemal wdzierała się do wnętrza stacji. Tak się na szczęście nie stało, ale teren wokół był zalany – konieczne było wypompowywanie wody.

– Miejscowi mieszkańcy pomogli zabezpieczyć stację przed zalaniem. Za pomocą worków z piaskiem zbudowano barykadę, mającą ochronić obiekt przed wdarciem się wody do jego środka. Na filmie, jaki OSP Żabno udostępniło w sieci, widać z czym ochotnicy musieli się zmagać. Droga prowadząca do wsi w kilka chwil zamieniła się w rwący strumyk. – podaje portal.

Żabno - zalana stacja paliw

fot. OSP Żabno

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.8/10 (Głosujących: 4)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo