Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Materiały partnera | poniedziałek, 13 cze, 2022 | 1 Komentarz

Omijanie posiłków pozwala schudnąć? Obalamy mity dotyczące odchudzania

Wygląd zewnętrzny jest jednym z pierwszych czynników oceny ludzi. Nie bez powodu mówi się, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. W dzisiejszych czasach doskonałości powyższe sformułowanie ma jeszcze mocniejszy wydźwięk. Idealne ciała z okładek gazet, wszechobecna moda na zdrowy tryb życia i reklamy promujące preparaty odchudzające jeszcze bardziej wyzwalają w nas dodatkowe emocje. Często zastanawiamy się nad tym, co powinniśmy zrobić, aby nasze ciało wyglądało nienagannie. Pierwszą myślą jest omijanie posiłków, co nie do końca jest dobrym pomysłem.

Zbilansowana dieta podstawą dobrej kondycji

Każdy człowiek w zależności od trybu życia powinien dostarczać organizmowi odpowiednią ilość kalorii oraz witamin. W momencie, gdy chcemy zadbać o naszą sylwetkę, musimy wiedzieć, że pierwszym krokiem do sukcesu będzie odpowiednio zbilansowana dieta. W dzisiejszych czasach można szukać rożnych wymówek: wysoka inflacja, napięty grafik czy brak sił. To jednak nie powinno skłaniać do rezygnacji z marzeń. Ceny w sklepach potrafią dzisiaj zaskakiwać, jednak Internet daje nam duże pole do popisu. Pośród szerokiej oferty możemy poszukać sklepy i promocje w Poznaniu, gdzie kupimy odpowiednie produkty w najlepszej cenie.

Odpowiednia dieta pozwoli dostarczyć konkretne i potrzebne mikro- oraz makroelementy, dzięki czemu będziemy mieli chęć i siłę do dalszego działania. Niedostateczny styl odżywiania pozbawi nas tych możliwości i w dłuższym okresie może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.

Zbalansowane produkty spożywcze - dieta

Nie omijaj posiłków

Odchudzanie jest procesem długotrwałym i musi być przeprowadzane w sposób rozważny. Omijanie posiłków, choć wydaje się na pierwszy rzut oka świetnym pomysłem, niekoniecznie nam pomoże. Na krótką metę być może odchudzi nasz portfel, jednak z pewnością nie nas samych. Jeżeli wydaje się, że ceny zdrowej żywności są zatrważająco drogie zawsze można skorzystać z różnych alternatyw. Przykładowo, warto sprawdzić, jakie rozwiązania kryje za sobą gazetka promocyjna Lidl, gdzie znajdziemy interesujące nas produkty.

Powracając do tematu „omijania” jedzenia, można stwierdzić, że jest to jedno z najgorszych rozwiązań, jakie możemy zafundować naszemu organizmowi. Powoduje spadek cukru we krwi, który kolokwialnie mówiąc jest motorem napędowym naszego organizmu. Skutki takich działań odczuwać będziemy poprzez złe samopoczucie, zmęczenie oraz zwolniony metabolizm.

Szczęśliwe małżeństwo podczas wspólnego gotowania w kuchni

Zwolniony metabolizm nie pozwala schudnąć

Metabolizm jest szczególnie ważnym pojęciem w trakcie odchudzania, ale też całego naszego życia. Wiele osób wie o tym, że zwalnia on wraz z wiekiem, jednak nie wie, co dzieje się z organizmem podczas omijania posiłków. Najłatwiej sytuację zobrazować mówiąc, że nasze ciało wchodzi w „tryb oszczędnościowy„. Organizm nie tylko staje się osłabiony, ale też podczas spożycia posiłku dostaje sygnał, że nie powinien trawić go tak szybko, jak w przypadku regularnie spożywanego jedzenia.

Można więc zadać sobie pytanie, jak poprawnie się odżywiać, żeby schudnąć? Przede wszystkim, należy jeść mniejsze posiłki o regularnych porach. Białko, węglowodany złożone i nienasycone tłuszcze są niezbędne w naszej diecie. Dodatkowo, należy pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, która jest znakomitym dodatkiem do dobrze zbilansowanej diety. Takie postępowanie pozwoli nam cieszyć się nienaganną sylwetką, o jakiej zawsze marzyliśmy.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (1)

  • Kaja
    piątek, 17 cze, 2022, 19:29:28 |

    Warto pić minimum dwa litry wody dziennie. Odkąd piję codziennie cisowiankę bardzo zmniejszył mi się apetyt, a co za tym idzie jem mniej kalorii i chudnę

Skomentuj