Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 21 lip, 2022 | komentarze 2

Wypadek w Puszczykowie na Nadwarciańskiej

Jak poinformowała nas czytelniczka, dziś (21.07.) doszło do groźnie wyglądającego wypadku na skrzyżowaniu ulic Nadwarciańskiej i Dworcowej w Puszczykowie.
Do kolizji doszło po godzinie 10. W zdarzeniu brała udział śmieciarka, motor oraz samochód osobowy. Na miejscu pomocy udzielały dwa zastępy straży pożarnej. Droga od strony ulicy Dworcowej była nieprzejezdna, policja kierowała samochody objazdem. Nie mamy informacji na temat ewentualnych poszkodowanych.

– Jechałam tamtędy przed 10 do pracy to już były objazdy. Stała osobówka, śmieciarka,  3 wozy strażackie i leżał przewrócony motor – informuje czytelniczka.

Jak poinformowali strażacy z OSP Puszczykowo w zdarzeniu brały udział łącznie 3 pojazdy. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jedna osoba została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania trwały około godziny – informują.

Na miejscu wypadku działali też strażacy z JRG-9 w Mosinie, Szkoły Aspirantów w Poznaniu oraz policja.

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Nadwarciańskiej i Dworcowej;

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Nadwarciańskiej i Dworcowej; fot. OSP Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Tom
  piątek, 22 lip, 2022, 22:04:23 |

  Po pierwsze: nie motor, tylko motocykl. Motor ma każdy samochód pod maską ;)
  Po drugie: nie rozumiem dlaczego za każdym razem wymiane są identyfikatory jednostek strażackich biorących udział w akcji. Kogo to obchodzi? To do jakiś statystyk?

  • Gość
   niedziela, 24 lip, 2022, 13:06:14 |

   Zarówno profesor Bralczyk, jak i profesor Miodek uznają obie formy – motor i motocykl za poprawne w kontekście jednośladu. Profesor Miodek, w wywiadzie udzielonym Pejserowi z MotorManii wskazuje jednak, że motor jest poprawne tylko w języku potocznym. W oficjalnych publikacjach, czyli na przykład w dokumentach i artykułach, poprawną formą jest tylko motocykl.

Skomentuj