Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 4 maj, 2023 |

Majowy numer GMP w punktach sprzedaży!

Tuż przed długim weekendem w punktach sprzedaży pojawił się nowy, majowy numer Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej. W otoczeniu budzącej się do życia przyrody, zupełnie przypadkiem, powstał nam numer o… pasji. A tych, jak się okazuje jest tyle, ile ludzi napotkanych na naszej drodze.

Z okładki zerka Janusz Karalus: założyciel świątnickiej szkółki. Gdy pan Janusz zadzwonił z informacją, że na rogalińskich łęgach będą sadzone dęby, nie sposób było mu odmówić. Zapał i energia, z jaką zachęcał do przyjazdu była tak silna, że bez zająknięcia następnego dnia, z aparatem w ręku, znalazłam się na łęgach, obserwując nasadzenia potomków Lecha. – Ogrodnictwo i zamiłowanie do przyrody mamy we krwi – przekonywał. Nie musiał tego mówić: jego pasja do natury bije z każdego zdania, kiedy opowiada o swoich ulach, drzewkach czy klaczy Macierzance.

Zapraszamy na obszerny materiał o Calluna Trip: Aga, Bartek i ich zielony „Ogórek” przekonają Was, że kiedy człowiek podróżuje, by żyć, i żyje, by podróżować, to nie liczy się cel, a droga sama w sobie. Bohaterowie organizują też pierwszy, mosiński festiwal podróżniczy, który odbędzie się podczas Dni Mosiny.

Poznacie też świat dawnych maszyn drukarskich i pasji pana Mikołaja Rybczyńskiego z Puszczykowa, efekty spotkania historyków i ich dyskusji nad pojęciem „Rzeczpospolitej Mosińskiej” oraz modzie na sprzątanie, jaką próbują w mieszkańcach pobudzić członkowie Wolontariatu WPN.

Publikujemy także aktualizację oraz stanowisko w sprawie konfliktu w gminnych spółek ZUK i PUK, o nowych sołtysach w gminie,  a także między innymi fotorelację z Ekobiegu Stowarzyszenia „Sami Swoi” oraz zbiórce dla czteroletniego Jasia Grzesiewskiego.

Zapraszamy do punktów sprzedaży!

Gazeta Mosińsko - Puszczykowska, maj 2023 r.

Gazeta Mosińsko – Puszczykowska, maj 2023 r.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj