Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | sobota, 30 kwi, 2022 | komentarze 3

Majowy numer „Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej” dostępny w punktach sprzedaży!

Najnowszy, majowy numer naszej Gazety właśnie trafił do punktów sprzedaży. Zapraszamy do sprawdzenia nowej jakości – cały numer wydrukowany w kolorze!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z majowym numerem „Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej”. Tematem numeru jest sprawa Szkoły Podstawowej w Krosinku. 16 marca 2018 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowego budynku szkoły. Podczas pierwszego etapu budowy powstały nowe sale lekcyjne. Jako kolejna część miała zostać wybudowana hala sportowa. Minęły 4 lata, a łopata pod dalszą rozbudowę nadal nie została wbita w ziemię. Uczniów przez ten czas przybyło i zapewne siwych włosów na skroniach dyrekcji i nauczycieli także. Dlaczego dzieci ze szkoły w Krosinku muszą ćwiczyć na dworze lub na korytarzu, a hala sportowa nadal nie powstała?

Zachęcamy także do przeczytania rozmowy z Janem Marciniakiem – radnym Gminy Mosina oraz Przewodniczącym Komisji Inwestycji i Mienia Komunalnego oraz Przewodniczącym Komisji do Spraw Monitorowania Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Poruszone zostały takie tematy jak remont tzw. Czerwonki, funkcjonowanie spółek ZUK/PUK oraz przyczyna rozpadu spółki basenowej. Ponadto w numerze opisujemy pomysły na rewitalizację Mosiny, remont Szosy poznańskiej oraz niepokój mieszkańców o wycinkę drzew przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 431.

Nasz historyk, Wojciech Czeski, przedstawia pewne niuanse związane z wydarzeniami Wiosny Ludów na terenie Mosiny w związku z krótkim pobytem na terenie miasta Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Piszemy także o budowie ulicy Sikorskiego w Rogalinku, programie rewitalizacji, remoncie Szosy Poznańskiej oraz drogi DW 431.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Majowy numer "Gazety Mosińsko - Puszczykowskiej" dostępny w punktach sprzedaży!

Majowy numer „Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej” dostępny w punktach sprzedaży!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • karp
  sobota, 30 kwi, 2022, 18:56:08 |

  Radny Marciniak mógł wykorzystać wywiad do podzielenia się informacją o odpowiedzi na jego pytanie jaką udzielił mu Pinokio w sprawie gminnego systemu przestrzennej.Mosińska władza kłamie także w sprawie rejestru umów.Od lipca zresztą ma zacząć działać Centralny Rejestr Umów.
  https://www.lex.pl/rejestr-umow-powyzej-500-zl-w-sprawach-zamowien-publicznych,18848.html
  Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by Czesiu znów zaczął dostarczać towar do UM.

 • karp
  sobota, 30 kwi, 2022, 21:44:03 |

  Na ostatniej sesji Przewodniczący Michalak ubolewał
  nad tym,że doświadczeni urzędnicy odchodzą.
  To rodzi pytanie czy odchodzą ci którzy powinni odejść? W sprawie przepłaconego wielokrotnie przez burmistrza i jednostkę dotującą systemu SIP mówił nieprawdę burmistrz(ten od konferencji covidowych),podpisał nieprawdę jego zastępca Łukowiak, którą mu przygotował zastępca referatu zagospodarowania lasu w Pecnej. Wcześniej kierownik referatu lasu w Pecnej zagwarantował narodowi mosińskiemu,że SIP zacznie działać, nim skończy się termin składania uwag do Studium i jednego mpzp, który ze względu na wałek musiał być podzielony na 3 części. Trzy osoby publiczne straciły twarz w jednej prostej sprawie. Ich to pewnie nie obejdzie i będą istnieć w przestrzeni publicznej bez twarzy…i niestety będą nadal pobierali pieniądze za kłamstwa.

 • karp
  niedziela, 1 maj, 2022, 8:41:50 |

  Życie lubi płatać figle i dlatego wciągnęło Don Riccardo w pomoc Ukraińcom.To oraz wysłanie pancerfaustów przez Niemcy, to najbardziej nieoczywiste wydarzenia na świecie w ostatnim czasie i temat na następną okładkę GMP.Dla waszego człowieka te prace społeczne to szansa na odkupienie win z czasów jumy.Jeden dzień pomocy za jeden dzień jumy, to będzie chyba sprawiedliwe rozwiązanie.Musicie jednak ziomkowi pomóc, bo gmina i ZUK nie wspierają go już dochodami pozwalającymi na utrzymanie kilkudziesięciu osób, jak bywało wcześniej.Obywatele Ukrainy pod skrzydłami Don Riccardo mogą czuć się wyjątkowo bezpiecznie, bo
  on jako jeden z nielicznych światowych liderów powtarza od lat, że „bezpieczeństwo jest najważniejsze”.

Skomentuj