Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 20 gru, 2023 | komentarzy 5

Pożar domu w Mieczewie. Trwa dogaszanie (aktualizacja)

Dziś (20.12.) nad ranem w jednym z domów przy ulicy Rogalińskiej w Mieczewie wybuchł pożar. Niestety, służby odnalazły w budynku zwłoki 61-letniego mężczyzny.

Pożar pojawił się w jednym z parterowych budynków przy głównej drodze. Odnalezienie zwęglonych zwłok potwierdził dyżurny wielkopolskiej Państwowej Straży Pożarnej. Z powodu akcji gaśniczej przez kilka godzin droga wojewódzka 431 była nieprzejezdna. Teraz (godz. 9) wprowadzono ruch wahadłowy.

Przed godziną 9 strażacy z OSP Kórnik przekazali, że sytuacja jest opanowana, trwa dogaszanie.

Aktualizacja #1:

– Spaleniu uległ cały budynek. W środku znaleźliśmy ciało mężczyzny w wieku 61 lat – powiedział dziennikarzom Radia Zet, ogn. Marcin Tecław, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.  – Nie wiadomo, czy przyczyną śmierci mężczyzny był pożar lub produkty spalania, które powstają podczas pożaru – zaznaczył ogn. Marcin Tecław. Sprawą zajmują się poznańscy policjanci, którzy pracują na miejscu pod nadzorem prokuratora. Przyczynę pożaru spróbuje ustalić biegły z zakresu pożarnictwa – informuje rzecznik.

Aktualizacja #2:

– Pożar w Mieczewie pojawił się dużo wcześniej, o 5:50 zawiadomiliśmy 112 i straż ale żywy ogień wychodził już z okien i drzwi, dach się jeszcze trzymał – poinformował za pośrednictwem naszego portalu świadek zdarzenia. – Po 20 minutach dach był całkowicie zajęty. Znajomi p. J. wołali go ale on nie miał szans być w środku żywy, jego sąsiedzi pojawili się ok 6:15 – dodaje.

Aktualizacja #3:

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, pożar był w fazie rozwiniętej, obejmując cały budynek – poinformowali strażacy z OSP Kórnik. – W tym celu podano kilka prądów wody w natarciu oraz jeden z drabiny mechanicznej na płonący budynek. W jednym z pomieszczeń strażacy znaleźli w znacznym stopniu zwęglone ciało mężczyzny. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez policję. Ze względu na akcję gaśniczą droga wojewódzka 431 była całkowicie zamknięta. W działaniach brały udział zastępy z OSP Kórnik, OSP Radzewice, OSP Mosina, JRG 9 Mosina, Oficer Operacyjny miasta Poznania oraz Policja – poinformowali strażacy – ochotnicy.

Pożar w Mieczewie - akcja straży pożarnej

Pożar w Mieczewie – akcja straży pożarnej. Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku

Pożar w Mieczewie

Pożar w Mieczewie. Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku

Pożar w Mieczewie - akcja gaśnicza

Pożar w Mieczewie – akcja gaśnicza. Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku

Pożar w Mieczewie - akcja gaśnicza

Pożar w Mieczewie – akcja gaśnicza. Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku

Pożar w Mieczewie. Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku

Tragiczny w skutkach pożar domu przy ulicy Rogalińskiej w Mieczewie. Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku

Pożar w Mieczewie (pogorzelisko)

Pożar w Mieczewie (pogorzelisko). Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kórniku

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • Gość
  środa, 20 gru, 2023, 14:59:42 |

  Zanim pojawia się głupie komentarze proponuje Redakacji wyłączyć m0ozliwośc komentowania tego artykułu.

  6
  2
 • Az
  środa, 20 gru, 2023, 17:42:51 |

  Pożar w Mieczewie pojawił się duzo wcześniej o 5.50 zawiadomiliśmy 112 i straż ale zywy ogień wychodził juz z okien i drzwi dach się jeszcze trzymał. Po 20 minutach dach byl całkowicie zajęty. Znajomi p.J wołali go ale on nie miał szans być w środku zywy jego sąsiedzi pojawili się ok 6.15.

 • Pag
  sobota, 23 gru, 2023, 0:21:46 |

  On nie był bezdomnym, mieszkał w tym domu całe życie

  • rafio
   środa, 7 lut, 2024, 23:42:01 |

   ..i nie tylko mieszkał.

Skomentuj