Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Weronika Zwierzchowska | środa, 16 sie, 2023 |

„Szeroko na Wąskiej” 2023 już za nami

„Motyle ważki i inne owady” to temat przewodni tegorocznej imprezy „Szeroko na Wąskiej”. Nie zabrakło dobrej muzyki oraz przyciągających uwagę wystaw. Wydarzenie odbywało się w Ptasim Parku przy ulicy Dworcowej.

Szeroko na Wąskiej w tym roku trwało dwa dni – 14 i 15 sierpnia. Pierwszy dzień rozpoczął się muzyczną ucztą zespołu Niewidzialność Remigiusza Szumana oraz Skubasa.

We wtorek od 11 do 16 trwała wystawa rękodzieła i pasji lokalnych artystów i hobbystów. Pogoda, choć upalna, zachęcała by odwiedzić Ptasi Park i skryć się w cieniu drzew. Wiele osób od lat odwiedza „Szeroko na Wąskiej” i nie wyobraża sobie opuścić wystawy.

– Przychodzę tu co roku, bo to jest coś wyjątkowego, ale też tradycja, że się tu przychodzi. Najbardziej moje zainteresowanie skierowane było w kierunku numizmatyki. Na przyszły rok też przyjdę – mówi pani Nina.

– Bardzo lubię tutaj przyjść pooglądać rękodzieło i wystawy oraz miło spędzić czas. Zdecydowanie lepiej w tym Parku niż jak dawniej było na ulicy Wąskiej. Tutaj można spotkać się ze znajomymi bez umawiania się i porozmawiać – dzieli się wrażeniami pani Anna.

Stoiska dotyczyły hobby wystawców

Lokalni wystawcy pokazali swoje hobby i sposób na życie

Oprócz wystaw na stoiskach jarmarkowych można było zakupić wyroby artystyczne, zabawki, biżuterię i ozdoby. Wystawcy chętnie opowiadali o swoich wyrobach i pasji.

– Na moim stoisku można znaleźć rękodzieło artystyczne. Głównie są to obrazy malowane na deskach i plastrach brzozy. Często są to motywy natury, uwielbiam ptaki, motyle, ważki i wszelkiego rodzaju owady. Znajdują się tutaj też motywy anielskie, do dziecięcych wnętrz, pejzaże, czyli wszystko, co jest blisko nas – mówi pani Katarzyna Budnik. – Malarstwo jest moim hobby, które przeplata się ze sposobem na życie i pasją. Zaczęło się już w dziecińskie, ponieważ uwielbiałam malować i tak pozostało. Hobby przerodziło się w pasję, coś co kocham, co daje mi spokój i pozwala mi odpocząć – dodaje pani Katarzyna.

Podczas wystawy można było obserwować pracę rękodzielników

Swoje stoiska miało wiele osób. Można było podziwiać wystawę maszyn krawieckich, bucików, poruszyć tematy pszczelarskie czy obejrzeć rękodzieło takie jak wianki, dekoracje, lalki i przedmioty wykonane przez lokalnych artystów.

– Wystawiamy świeczniki i elementy dekoracyjne z drewna, szła i metalu. Na stoisku mamy dzisiaj głównie świeczniki i wazony w różnych wersjach kolorystycznych. Wystawiam swoje prace jako amator, a na moim profilu na Facebooku można je znaleźć i zakupić – opowiada Wojciech Wolny. Moje hobby zaczęło się od przypadkowej inspiracji, a reszta to moja inwencja twórcza. Myślę, że są to wyjątkowe i niepowtarzalne dekoracje, którymi można ozdobić dom lub komuś sprezentować – stwierdza pan Wojciech.

Na wystawie zaprezentowane były unikatowe ozdoby

Podczas koncertów oraz wystaw artystycznych byłą prowadzona publiczna zbiórka i licytacje dla Jasia Grzesiewskiego. 4-letni chłopiec cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a.

Podczas „Szeroko na Wąskiej” można było podziwiać rękodzieło

Cień Ptasiego Parku dawał wytchnienie od upału

Tematem przewodnim były „Ważki, motyle i inne owady”

Napisano przez Weronika Zwierzchowska opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Skomentuj