Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 6 gru, 2009 |

Niuchacz skarbów z okolicy i pryszczata złodziejka

Puszczykowskie małe, uśmiechnięte i rozgadane buzie wiedzą już, że na wielkiej i dzikiej prerii, gdzie noc goni dzień, a słońce przypieka ognistymi promieniami księżyc, można spotkać same niesamowite osobowości.

Wędrówka Małej Chmurki

Jest tam Mała Chmurka – odważny, marzący o przygodach chłopiec, będący synem wielkiego wodza indiańskiego, Ognisty Cmok – najłagodniejszy zielony smok, przyjaciel od serca oraz najdoskonalszy „niuchacz” skarbów w okolicy, czarownica Biała Błyskawica – pryszczata złodziejka chcąca pozamieniać dzieci w kredki… I, co najciekawsze, jest też Święty Mikołaj, któremu niestraszne są upały i kłujące kaktusy.

18 grudnia, w ramach spotkania zamykającego cykl imprez Puszczykowskiej Jesieni Kulturalnej zorganizowanej przez Urząd Miasta, do Salonu Artystycznego zawitali aktorzy Teatru „Promyk” – Grzegorz Ociepka i Piotr Grabowski, którzy zaprosili dzieci do wzięcia udziału w autorskim i wyreżyserowanym przez siebie przedstawieniu pt. „Wędrówka Małej Chmurki”.

Najmłodsi Puszczykowianie wraz z Małą Chmurką wyruszyli na prerię w poszukiwaniu przygód, przyjaźni, mądrości oraz odwagi. Tam, po spotkaniu wyjątkowo sympatycznego smoka wegetarianina, poznali moc prawdziwej przyjaźni, która pozwoliła im przezwyciężyć dobrem złe zamiary czarownicy Białej Błyskawicy.

Istotnym elementem angażującym dzieci do udziału w przedstawieniu był bezpośredni kontakt aktorów z widzami, którzy z ochotą wtapiali się w tłum zaciekawionych i roześmianych twarzyczek. Na wielkiej prerii nie zabrakło także Świętego Mikołaja, który na zakończenie, po odnalezieniu skradzionego wora z prezentami, obdarował upominkami najmłodszych, recytujących świąteczne wierszyki.

Choć przedstawienie było skierowane głównie do najmłodszych widzów, spotkało się również z aprobatą dorosłej publiczności. Jak miło zapomnieć o otaczającym nas świecie i znów przez  chwilę być dzieckiem.

Zuzanna Bijaczewska

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj