Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | wtorek, 14 lut, 2012 |

Prośba o pomoc w leczeniu Doroty Zielińskiej

Prosimy o pomoc finansową osoby, którym drogie jest życie i zdrowie potrzebującej Naszego wsparcia Doroty Zielińskiej. Od 2003 roku Dorota choruje na stwardnienie rozsiane.

Dorota Zielińska

Do 2010 roku była leczona interferonem B1. Niestety lek zatrzymujący postęp choroby przestał działać. Dorota Zielińska wystąpiła więc z prośbą o refundację najnowocześniejszego preparatu o nazwie Gilenya (Fingolimod) do Narodowego Funduszu Zdrowia. Ten jednak odmówił trzykrotnie finansowania. Gilenyę w pierwszych 5 miesiącach zakupiono z zebranych wcześniej pieniędzy za cenę ok. 50 tyś. zł. Preparat okazał się skuteczny i Dorota na powrót zaczęła chodzić. Gilenye zażywała do września 2011 r.  W październiku planowała wrócić do pracy, do swoich pacjentów, aby dalej wspierać ich jako neurologopeda kliniczny. Niestety po miesięcznej przerwie w leczeniu objawy choroby znów stopniowo się pojawiały. Obecnie Dorota juz nie chodzi. Powróciły objawy móżdżkowe, sztywność pozapiramidowa, brak czucia głębokiego w stopach. Aby ratować jej zdrowie i życie potrzebne są środki na zakup kolejnych opakowań lekarstwa. Niezbędna jest więc Nasza pomoc. Koszt miesięcznej kuracji wynosi 8 tyś. zł. Aby leczenie przyniosło trwały efekt powinno trwać nieprzerwanie ok. 2 lat. Zabezpieczmy Ją więc wspólnymi siłami chociaż na kilka najbliższych miesięcy.

W tej walce  o życie liczy się każda wpłacona kwota…

Dorota do tej pory była osobą bardzo aktywną zawodowo i społecznie. Obecnie nie jest zdolna fizycznie, aby realizować swoje marzenia i plany zawodowe. Ukończyła Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Wrocławski na kierunku filozofii i podyplomowo Wrocławską Akademię Medyczną. Jest z wykształcenia neurologopedą klinicznym, specjalistą komunikacji społecznej, pedagogiem, etykiem medycznym, wykładowcą akademickim. Jej pasją jest też pisanie – obecnie pracuje nad podręcznikiem dla studentów medycyny pt. „Vademecum stwardnienia rozsianego”. W 2009 roku ukazała się jej pierwsza książka „Szczęście we Mnie. Czyli moja walka ze stwardnieniem rozsianym”. Nie może więc pogodzić się z oderwaniem od życiowej pasji i swoich pacjentów. Stara się całym swoim sercem i zapałem pomagać też osobom ze stwardnieniem rozsianym nie tylko jako neuroterapeuta mowy, ale również jako osoba prywatna. Do tej pory brała czynny udział w realizacji programu ExtraCare™, którego zadaniem jest zapewnienie specjalistycznego wsparcia  w życiu codziennym chorych na SM. Obecna sytuacja zdrowotna jest dla niej bardzo trudnym doświadczeniem. Mamy jednak nadzieję, że dzięki Naszej pomocy Dorota powróci do dawnych aktywności. Prosimy więc  o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

Pieniądze należy wpłacać na konto z dopiskiem  DLA DOROTY ZIELIŃSKIEJ

Dane do wpłat:  Dorota Zielińska ul. Rogowska 48/19,

54-440 Wrocław

97 1940 1076 5023 0183 0000 0000

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj