Redakcja GMP | wtorek, 14 Lut, 2012 |

Prośba o pomoc w leczeniu Doroty Zielińskiej

Prosimy o pomoc finansową osoby, którym drogie jest życie i zdrowie potrzebującej Naszego wsparcia Doroty Zielińskiej. Od 2003 roku Dorota choruje na stwardnienie rozsiane.

Dorota Zielińska

[singlepic id=370 w=320 h=240 float=left]Do 2010 roku była leczona interferonem B1. Niestety lek zatrzymujący postęp choroby przestał działać. Dorota Zielińska wystąpiła więc z prośbą o refundację najnowocześniejszego preparatu o nazwie Gilenya (Fingolimod) do Narodowego Funduszu Zdrowia. Ten jednak odmówił trzykrotnie finansowania. Gilenyę w pierwszych 5 miesiącach zakupiono z zebranych wcześniej pieniędzy za cenę ok. 50 tyś. zł. Preparat okazał się skuteczny i Dorota na powrót zaczęła chodzić. Gilenye zażywała do września 2011 r.  W październiku planowała wrócić do pracy, do swoich pacjentów, aby dalej wspierać ich jako neurologopeda kliniczny. Niestety po miesięcznej przerwie w leczeniu objawy choroby znów stopniowo się pojawiały. Obecnie Dorota juz nie chodzi. Powróciły objawy móżdżkowe, sztywność pozapiramidowa, brak czucia głębokiego w stopach. Aby ratować jej zdrowie i życie potrzebne są środki na zakup kolejnych opakowań lekarstwa. Niezbędna jest więc Nasza pomoc. Koszt miesięcznej kuracji wynosi 8 tyś. zł. Aby leczenie przyniosło trwały efekt powinno trwać nieprzerwanie ok. 2 lat. Zabezpieczmy Ją więc wspólnymi siłami chociaż na kilka najbliższych miesięcy.

W tej walce  o życie liczy się każda wpłacona kwota…

Dorota do tej pory była osobą bardzo aktywną zawodowo i społecznie. Obecnie nie jest zdolna fizycznie, aby realizować swoje marzenia i plany zawodowe. Ukończyła Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Wrocławski na kierunku filozofii i podyplomowo Wrocławską Akademię Medyczną. Jest z wykształcenia neurologopedą klinicznym, specjalistą komunikacji społecznej, pedagogiem, etykiem medycznym, wykładowcą akademickim. Jej pasją jest też pisanie – obecnie pracuje nad podręcznikiem dla studentów medycyny pt. „Vademecum stwardnienia rozsianego”. W 2009 roku ukazała się jej pierwsza książka „Szczęście we Mnie. Czyli moja walka ze stwardnieniem rozsianym”. Nie może więc pogodzić się z oderwaniem od życiowej pasji i swoich pacjentów. Stara się całym swoim sercem i zapałem pomagać też osobom ze stwardnieniem rozsianym nie tylko jako neuroterapeuta mowy, ale również jako osoba prywatna. Do tej pory brała czynny udział w realizacji programu ExtraCare™, którego zadaniem jest zapewnienie specjalistycznego wsparcia  w życiu codziennym chorych na SM. Obecna sytuacja zdrowotna jest dla niej bardzo trudnym doświadczeniem. Mamy jednak nadzieję, że dzięki Naszej pomocy Dorota powróci do dawnych aktywności. Prosimy więc  o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

Pieniądze należy wpłacać na konto z dopiskiem  DLA DOROTY ZIELIŃSKIEJ

 

Dane do wpłat:  Dorota Zielińska ul. Rogowska 48/19,

54-440 Wrocław

 

97 1940 1076 5023 0183 0000 0000

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.6/10 (Głosujących: 15)
Prośba o pomoc w leczeniu Doroty Zielińskiej, 7.6 out of 10 based on 15 ratings
Napisano przez Redakcja GMP Posted in Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj