Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Wojtek Pierzchalski | poniedziałek, 30 mar, 2020 |

Pomoc w czasach koronawirusa. Rusza program „Seniorze! Nie jesteś sam”

Do dzisiaj w Polsce odnotowano już 26 ofiar śmiertelnych koronawirusa. Większość z nich to osoby starsze, które są w grupie najwyższego ryzyka. W całym kraju organizowana jest pomoc dla seniorów. Właśnie dotarła do Mosiny.

Akcja „Seniorze! Nie jesteś sam” to zorganizowana pomoc dla osób, które mają więcej niż 60 lat. Oprócz osób starszych, z akcji mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, które mieszkają same. Program jest skierowany do osób mieszkających w gminie Mosina.

Chrońmy starszych

Szanse na bezobjawowe i łagodne przejście choroby COVID-19, maleją wraz z wiekiem. Ofiary śmiertelne choroby, którą powoduje SARS-CoV-2, to w większości właśnie osoby starsze. Dlatego tak ważne jest, by otoczyć je w tym czasie specjalną troską. Na całym świecie organizowane są akcje, mające pomóc seniorom w zakupach, wyprowadzaniu zwierząt czy zwykłych sprawach dnia codziennego.

W Mosinie mieszka ok. 6 000 osób w wieku powyżej 60 lat. Część z nich mieszka z rodziną lub ma dobre kontakty z sąsiadami, którzy w czasie epidemii im pomogą. Jednak w tej grupie znajdują się też osoby, które nie mają do kogo zwrócić się po pomoc i dla nich jest akcja „Seniorze! Nie jesteś sam”.

Co w ramach pomocy

Akcja ma na celu pomoc seniorom w kupnie żywności, środków higienicznych i czystości czy leków. Seniorzy mogą poprosić o pomoc dzwoniąc pod numer 531 052 992. Linia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 12:00. Wtedy każdy, kto zadzwoni dostanie swój numer usługi i zgłosi się do niego wolontariusz Caritas.

Zakupy zostaną dostarczone w ciągu doby od złożenia zamówienia. Po wszystkim należy rozliczyć się osobiście z wolontariuszem. Należy pamiętać, żeby zawsze poprosić o okazanie paragonu za zakupy i oświadczenia, że osoba, które je dostarczyła jest wolontariuszem Caritas. Z pomocy można skorzystać dwa razy w tygodniu. Głównym koordynatorem akcji jest poznański Caritas, w gminie Mosina wspiera go parafia św. Mikołaja i Urząd Miejski.

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Skomentuj