T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | wtorek, 17 kwi, 2012 |

Wielki Piknik Rodzinny w Korzonkowie

„Praworządna Gmina o rodzinie nie zapomina”. Stowarzyszenie Praworządna Gmina istnieje od lipca 2008 roku, od 2010 roku podejmuje działania na rzecz rodziny.

Na rzecz rodzin z dziećmi do lat 3 realizowaliśmy warsztaty dla mam z dziećmi: ,,Mały Geniusz’”, ,,Spotkanie z Gwiazdorem” i ,,Balik Małych Geniuszy”.

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji następujących działań:

  1. Druga edycja Małego Geniusza – projekt jest dofinansowany przez Urząd Miasta Mosina
  2. ,,A ja rosnę i rosnę”- zadanie jest skierowane do rodzin z dziećmi doświadczających trudności rozwojowych, a dofinansowane z Programu AXA.
  3. ,,Wesołe nutki”- projekt, którego celem jest umuzykalnianie dzieci i odkrywanie ,,muzycznych talentów” skierowany do dzieci w wieku od 5 do 9 lat, a dofinansowany przez Urząd Miasta Mosina.

W najbliższym czasie rozpoczynamy dwa kolejne działania pod wspólną nazwą ,,Razem Raźniej”- Które będą dofinansowane przez Urząd Miasta Mosina i Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Zadanie to jest skierowane do rodzin zastępczych, adopcyjnych i biologicznych, które znajdują się w trudnym położeniu życiowym i mają odwagę szukać pomocy.

W ramach tych projektów stworzymy grupę wsparcia, świetlicę socjoterapeutyczną, w której dzieci będą mogły się integrować i otrzymać pomoc edukacyjną, cykl imprez integracyjnych.

Przy realizowaniu poszczególnych zadań chętnie zaangażujemy wolontariuszy i skorzystamy ze wsparcia sponsorów.

W nawiązaniu do obchodów Europejskiego Roku Solidarności Międzypokoleniowej już dziś zapraszamy na Wielki Piknik Rodzinny który odbędzie się 05.05. 2012 roku w godzinach 13,00-19,00 w mieście Country Korzonkowo w obiekcie Parku Linowego. Przewidujemy zabawy, konkursy i mecze dla dzieci, rodziców i dziadków, ciasta i napoje, a na zakończenie ognisko i pieczone kiełbaski. I będzie oczywiście muzyka country. Udział bezpłatny. Dla celów organizacyjnych osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenia telefoniczne.

Małgorzata Twardowska

Dorota Owoc

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj