Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | czwartek, 20 cze, 2013 |

Na wsi się dzieje

O przyszłości polskiej wsi i wspieraniu oddolnych inicjatyw dyskutowali w maju, w Licheniu  uczestnicy konferencji „Wiejska Polska”, zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Nie zabrakło na niej naszej słynnej już sołtys Świątnik – Beaty Tomczak, która w konkursie pn. „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” odebrała wyróżnienie za zagospodarowanie miejsca spotkań BOCIANOWO przez Sołectwo Świątniki.

Wiejska Polska

Konkurs jest częścią projektu pn. „Aktywnie dla dobra wspólnego”, dofinansowanego ze środków programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. KSS realizuje go przy współpracy z urzędami województwa wielkopolskiego i opolskiego. Celem konkursu jest promowanie najlepszych i najciekawszych projektów finansowanych ze środków funduszu sołeckiego. Konkurs ten objął dwie kategorie – wspomniany już najciekawszy projekt sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego oraz najaktywniejszy mieszkaniec wsi. W drugiej kategorii sołtys Beata Tomczak zajęła I miejsce. Warto dodać, że na konkurs z Wielkopolski wpłynęły 54 wnioski a z woj. opolskiego – 27. Gratulujemy i życzymy pani sołtys dalszych sukcesów. (red.)

Beata Tomczak

Beata Tomczak

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.5/10 (Głosujących: 18)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo