T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | wtorek, 23 kwi, 2013 |

Run of Spirit: „atmosfera imprezy była naprawdę wyjątkowa”

20 kwietnia nad Maltą pobiegł Piotr Swend – Maciek z Klanu, Marcin Grabiński – niewidomy maratończyk i Ryszard Grobelny wraz z 707 pozostałymi uczestnikami II edycji Run of Spirit – Bieg Na Tak.

Run of Spirit – Bieg Na Tak

Info na temat 1 edycji Run of Spirit – tutaj.

W sobotę nad poznańską Maltą odbyła się bardzo wyjątkowa impreza sportowo – integracyjna, na którą zaproszeni zostali wszyscy- bez względu na wiek czy poziom sprawności. Podczas wydarzenia, którego organizatorem było Stowarzyszenie Na Tak, odbyło się sześć biegów na różnych dystansach: biegi dla dzieci na 200, 400 i 800 m, Bieg bez Barier na 1500 m, Fun Run na 5,7 km i Run of Spirit na 11,4 km. W zawodach wystartowali również goście specjalni- Piotr Swend, czyli serialowy Maciek z Klanu, który pokonał dystans 1500 m, Marcin Grabiński – niewidomy maratończyk przebiegł 5,7 km i Ryszard Grobelny- Prezydent Poznania, który obiegając dwa razy jezioro Maltańskie przebiegł w sumie 11,4 km.

„Emocje sięgały zenitu” – jak podkreślił Piotr Swend po ukończonym biegu- „nie trenowałem przed dzisiejszym dniem, stąd zadyszka, ale wrażenia wspaniałe” – dodał.
Marcin Grabiński biegnący z przewodnikiem zajął wysokie 18 miejsce, choć przyznał, że oszczędzał siły na kolejny maraton, który biegł już następnego dnia.

Ideą imprezy była integracja środowiska osób pełno- i niepełnosprawnych, a także wsparcie projektu charytatywnego, czyli zbiórki pieniędzy na zakup busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na rehabilitację do Środowiskowego Domu Samopomocy „Kamyk”.

Biegom towarzyszyły dodatkowe atrakcje, których było naprawdę sporo- najmłodsi mogli skorzystać z gier i zabaw przygotowanych przez wolontariuszy z poznańskiego AWF-u, wyczerpani biegiem relaksowali się w strefie masażu przygotowanej przez studentów fizjoterapii, był też pokaz samochodów w stylu „retro”, strefa cateringowa „fit” i „fat”, stoisko z koszulkami i gadżetami Stowarzyszenia Na Tak, loteria fantowa, występ zespołu Artenground i grupy tanecznej Impuls.

Wszystko to w połączeniu z piękną, słoneczną pogodą sprawiło, że w Run of Spirit uczestniczyło wielu poznaniaków i przyjezdnych gości, a atmosfera imprezy była naprawdę wyjątkowa.

Ze sprzedaży jedzenia, kubków i koszulek Stowarzyszenia Na Tak, loterii fantowej oraz fotografii przy samochodach w stylu retro podczas II edycji Run of Spirit  udało się zebrać 5409,89 zł.

To dla „Kamyka” bardzo duże wsparcie, ale jednocześnie wciąż zbyt mała suma, by móc kupić samochód do przewozu niepełnosprawnych podopiecznych.

Ci, którzy nie mieli okazji, a chcieliby pomóc „Kamykowi”, mogą to zrobić korzystając z aplikacji

Zdjęcia oraz wiele ciekawych informacji o biegu na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Run-of-Spirit-Bieg-Na-Tak/196312833843353?ref=tn_tnmnoraz na stronie Stowarzyszenia Na Tak: www.stowarzyszenienatak.pl

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj