T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | wtorek, 8 sty, 2013 |

Zaprzysiężenie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej

Zaprzysiężenie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej oraz Akademii Małego Strażaka.

Przysięga strażacka

Dzień 22 grudnia na długo zapadnie w pamięci naszym młodym adeptom ratownictwa – to właśnie w tym dniu złożyli uroczystą przysięgę strażacką.

Ceremonia zaprzysiężenia była tym ważniejsza, że przybyli na nią zaproszeni goście: prezesi i naczelnicy OSP Mosina i OSP Puszczykowo oraz przewodniczący Rady Miasta Mosina. Pomimo tremy, która z pewnością towarzyszyła zarówno opiekunom, jak i ich podopiecznym, wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu.

Członkowie DDP oraz AMS otrzymali po przysiędze swoje pierwsze legitymacje OSP i od tego momentu zostali oficjalnie druhami i druhnami w swoich jednostkach. Wraz z legitymacją nasi adepci otrzymali specjalnie dla nich przygotowane „Książki sprawności”, które pomogą im w ich dalszym rozwoju w straży pożarnej.

Po uroczystości wszyscy w świątecznej już atmosferze zasiedli do stołów na symboliczny poczęstunek.

Zaprzysiężenie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej oraz Akademii Małego Strażaka. OSP Mosina, OSP Puszczykowo

Zaprzysiężenie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej oraz Akademii Małego Strażaka. OSP Mosina, OSP Puszczykowo; foto. p.Odzijewicz

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj